Úvod > Žáci a rodiče > Stalo se ve škole > LVVZ - 7. ročník - čtvrtek

LVVZ - 7. ročník - čtvrtek

LVVZ 2022 7. ročník – 4. den

Vážení čtenáři, dovolte nám, abychom Vás seznámili s průběhem našeho lyžařského výcviku, pro dnešek se dnem čtvrtým.

Takže, čtvrtek nás na rozdíl od dní předešlých přivítal relativně nevlídnou a podmračenou oblohou. To samozřejmě nemělo pražádný vliv na vydatnost snídaně, která tradičně obsahovala i domácí ovocný koláč. Jak jsme již včera upozorňovali, tak jsme dnes vyrazili pro změnu do blízkého lyžařského areálu Miroslav. Z oblohy se sice snášely drobné krůpěje vody, ale to nás nemohlo odradit. Tento areál nám totiž poskytl výrazně příznivější podmínky pro sportování, ať už se jedná o délku sjezdovky, tak v neposlední řadě také o přítomnost funkční sedačkové lanovky (byť se jednalo už spíše o muzejní exponát). A jelikož je nezbytné žáky připravit na veškeré nástrahy, které jim může svah připravit, tak pedagog, samozřejmě zcela neplánovaně, předvedl jízdu včetně nečekaného pádu, což se zcela logicky setkalo s bouřlivým ohlasem v řadách frekventantů. Pak již výuka probíhala naprosto standardně a všichni žáci se opět posouvali ve svých dovednostech, což bylo dnes po večeři také důrazně vyzdviženo od jejich instruktorů. Sice my nemáme ve zvyku někoho jmenovat, ale dnes musíme a velmi rádi, protože největší posun dosáhli Štěpán Řehák na prkně (podotýkáme, že v pondělí na něm stál poprvé v životě) no a na lyžích to byli Martin Šulc a Monika Matajová (kteří jsou na tom podobně). Vzhledem k tomu, že výše zmíněný areál je trochu vzdálenější, tak došlo k překopání denního rozvrhu, oběd i večeře byly posunuty na pozdější dobu a zcela výjimečně i večerka (takové úspěchy si zaslouží odměnu).

S uložením byl pak sice trochu boj, ale vzhledem k našim zkušenostem ne tak velký.