Archiv pro rok: 2016

2016-Bobřík informatiky

Začátkem listopadu se žáci zúčastnili soutěže Bobřík informatiky. Celkem se soutěže zúčastnilo 71 792 žáků. Za naši školu se zúčastnilo 27 žáků v kategorii Mini (5. roč.), 77 žáků v kategorii Benjamin (6.-7. roč) a 71 žáků v kategorii Kadet (8.-9. roč).

Nevedli si vůbec špatně a 17 jich dosáhlo za hranici 150 bodů a tím se stali úspěšnými řešiteli. Se ziskem 205 bodů se umístil na 199. místě v kategorii Benjamin Vít Bednář z 7.B a se ziskem 213 bodů se zapsal na 431. místo kategorie Kadet Jan Říkal z 8.B. GRATULUJEME

———————————————————————————————————————————————————————————————–

Invalid Displayed Gallery

Krkonoše byly naše!

Od školy jsme v úterý 6. září odjeli všichni šesťáci úspěšně. Po cestě jsme se stavili v Peci pod Sněžkou a zajezdili jsme si na bobové dráze.  Po svačině jsme zdolali Růžovou horu a pak jsme jeli  na Pomezní boudu. Dostali jsme klíče od pokojů, ubytovali se a potom jsme se posilnili dobrou polévkou.  Večer jsme hráli soutěže a hry, ale taky jsme zpívali písničky a tancovali.

Ve středu ráno jsme vstali a byla rozcvička a snídaně. Každý si dal, co chtěl, a potom jsme se začali chystat na Sněžku. Za velkého vedra jsme na ni vystoupali všichni a v krátké přestávce jsme se kochali výhledy, bylo vidět i do Polska na jezera. A pak už jsme šli ze Sněžky dolů a tam jsme odbočili, šli úzkou pěšinou, kde přes cestu byly kořeny. Došli jsme na obrovskou stráň plnou borůvek, dosyta jsme se najedli a ještě si jich pár nasbírali  na cestu. Po čtyřech kilometrech jsme došli na Jelenku, dokoupili jsme si pití a šli jsme dál pěkně z kopečka až na Pomezní boudu. Tam jsme měli volno až do večeře. Kdo chtěl, mohl jít potom do sauny, ale protože bylo celý den velké vedro, moc nás to nelákalo. K večeři byla mňam svíčková a potom jsme až do večerky zase zpívali písničky a tancovali.

Poslední den ráno rozcvička nebyla a po snídani jsme balili kufry a dali si věci na chodbu.  S malým batohem jsme šli na krátkou pohádkovou procházku. První pohádka byla o vodníkovi a k jeho soše vedly schody. Cestou jsme míjeli několik dalších pohádkových míst. Když jsme došli zpátky na chatu, naložili jsme kufry do autobusu a jeli jsme ke škole. Celý pobyt jsme si moc užili.

Lucie Hábová, VI.A

(Pokračování textu…)

Okresní školní liga v plavání 2015/16

Po roce je pohár opět náš …

Naše Základní škola  Fr. Kupky v Dobrušce se zase po roce zapojila do 5. ročníku soutěže Okresní školní liga o putovní pohár ředitele plaveckého bazénu v Rychnově nad Kněžnou.

Zúčastnili jsme se všech čtyř kol v termínech 14. října, 10. prosince, 31. března a 29. dubna. Vždy jsme se ve všech kategoriích umístili na předních místech a tím si postupně upevňovali vedoucí postavení. Na poslední kolo jsme odjížděli jako favorité. Zvítězili jsme s náskokem 32 bodů před ZŠ Javornická Rychnov nad Kněžnou. Celkově jsme vybojovali 138 bodů.

Nejlepší štafety v každé kategorii postoupily do superfinále, které se uskutečnilo 15.května v Ústí nad Orlicí. Soutěžili jsme s 10 školami a ani zde jsme se neztratili. Šesťáci a osmáci vybojovali ve velké konkurenci první místa, sedmé a deváté ročníky se umístili na druhém místě. Takže jsme si domů vezli úplně všichni nějakou medaili, což je super výsledek.

Cena pro vítěze školní ligy je stále stejná. Opět po roce  jsme si přivezli nádherný putovní pohár a poukaz na bezplatný celodenní pobyt pro všechny žáky školy v rychnovském bazénu.

Plavci ZŠ Fr.Kupky (Pokračování textu…)

Ředitelské volno

V souladu se zákonem č. 561/2004 dle §24 odst. 2, vyhlašuje ředitel školy z organizačních důvodů pátek 18. listopad 2016 volným dnem pro žáky školy. Pravidelné vyučování bude ukončeno ve středu 16.11.2016, žáci nastoupí do školy v pondělí 21.11.2016.

Mgr. Roman Novák, ředitel školy

Pěvecké vystoupení

Žáci 6. a 8. tříd nacvičili několik písní, které zazpívali dobrušskému publiku na akci Školy za školou  dne 18. 5.  v Kulturním domě. Jako sólistky vystoupily Julie Bašková, Klárka Hůlková a Karolína Andršová. Karolína si připravila 2 písně a dokázala , že byla právem přijata na konzervatoř. /navštěvuje sólový zpěv v ZUŠ v Opočně/. Známou píseň Cestu Tomáše Kluse za kytarového doprovodu žáka  8. roč. Jakuba Doucka zazpívali všichni společně a celé  vystoupení bylo ukončeno písní Děti ráje.

(Pokračování textu…)