Na kole dětem s Josefem Zimovčákem

Na kole dětem

Desátého května navštívil naši školu pan Josef Zimovčák – jezdec na historickém kole, držitel několika titulů mistra světa, držitel světových rekordů, účastník cyklistických závodů jako jsou Tour de France, Giro d´Italia, ale především zakladatel Cyklotour

Na kole dětem.

Na kole dětem – nadační fond Josefa Zimovčáka na podporu onkologicky nemocných dětí vznikl v roce 2010 jako benefiční součást mezinárodního sportovního projektu Na kole dětem. Cílenými aktivitami se snaží rozšířit možnosti solidarity, tolik potřebné finanční pomoci a podpory dětí v boji proti zákeřnému onemocnění. Svojí činností se především zaměřuje na sportovní aktivity a zajištění rekondičních pobytů, které usnadňují dětem a jejich rodičům překonávat traumata způsobená těžkou nemocí. Úzce spolupracuje s občanským sdružením Haima a nadačním fondem Krtek, které již řadu let podporují dětské onkologické kliniky fakultních nemocnic v Praze a v Brně.

(převzato z webu: http://www.nakoledetem.cz)

V hodinovém programu děti zaujal vyprávěním, fotografiemi i videi z jeho závodění. Několik dětí oblékl do dresů a pasoval je za své pomocníky. Jeden šťastlivec z řad dětí a druhý z řad pedagogů si mohl jízdu na historickém kole vyzkoušet. Shodně poté vypovídali: „ To je ale výška!“

Jedna z etap letošní cyklotour zavítá 4. června i do Dobrušky. Přidáte se? Pojedete kousek, celou etapu nebo dokonce celou Cyklotour?

mh

Aktualizováno: 21. 3. 2018 — 16:45
Základní škola Františka Kupky, Dobruška © 2018