Projektový den 6. ročník

Projektový den – vzdělávací pobyt v přírodě

Žáci 6. ročníku ZŠ F. Kupky se zúčastnili projektového dne, který pro ně připravili pracovníci Lesů ČR. Děti se hravou formou seznámily s významem lesa a přírody.

Jednoho čtvrtečního rána jsme se vydali Valským údolím podél Bačetínského potoka až k altánku. Během cesty nás čekala spousta zajímavých úkolů, her, překonávání překážek… Pomocí pantomimy jsme předváděli vše, co bychom v lese neměli dělat, jak bychom se neměli chovat. Na chvíli jsme se stali kůrovci, neboť jsme se dozvěděli, jakým způsobem lesníci tyto škůdce chytají. Viděli jsme jich obrovské množství, dokonce i jejich cestičky v kůře stromů. Přesvědčili jsme se o tom, že práce v lese není vůbec snadná. Označit strom razítkem není žádná legrace, je zapotřebí veliká síla. Také jsme se pokoušeli odhadovat výšku stromů, což nám docela šlo a hlavně nás to bavilo. Vyzkoušeli jsme si, jak teče voda v přírodním a jak v umělém korytu. Eroze, revitalizace, apod. už pro nás nejsou cizí. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavých informací, strávili jsme den v přírodě na čerstvém vzduchu. U altánku jsme se pokoušeli poznat druhy dřeva, i to bylo pro některé z nás oříškem. Blížil se čas oběda, a proto jsme si opekli buřty. „Lesní pedagogové“ nám všem rozdali diplomy, dárečky a dobroty.

Spokojeni a obohaceni novými informacemi jsme se s úsměvem na rtech vydali zpět do Dobrušky. Děkujeme tímto všem pracovníkům Lesů ČR, kteří s námi strávili den v přírodě a naučili nás mnoho nového.

Žáci 6. B, ZŠ F. Kupky

Aktualizováno: 21. 3. 2018 — 16:44
Základní škola Františka Kupky, Dobruška © 2018