Seznamovali jsme se v Deštném v Orlických horách – 6.A, 6.B

Na ZŠ Františka Kupky se začaly chystat 6. třídy na seznamovací pobyt do Orlických hor, na Chatu Jedlová. Obě třídy byly lehce nervózní, ale natěšené. Když jsme všichni dorazili k cíli, spatřili jsme úžasně velkou chatu a byli nadšením bez sebe. Tašky jsme odložili v hale a vyrazili na celodenní túru. Autobus nás zavezl do Luisina údolí, kde jsme následně vystoupili. Obě třídy obdržely fotoaparáty, aby mohly zaznamenat vlastní zážitky. První fotkou byl u každé třídy velký kopec, který jsme museli vyšlápnout. Nasbírali jsme 2 tašky plné hub, které jsme po příchodu na Jedlovou dali do kuchyně. Výměnou za to jsme obdrželi svítící náramky na ruku, které se nám hodily na noční bojovku. Došli jsme na Velkou Deštnou (nejvyšší horu Orlických hor) a hráli hry, při nichž jsme nasbírali sílu na další část túry. Škoda jen, že byla tak hustá mlha, která znemožňovala podrobnější prozkoumání hor. Okolo 17 hodiny jsme konečně dorazili na chatu, dostali teplou večeři a poté si poslechli přednášku od Horské služby, která sídlí přímo v Deštném. Všichni koukali, co všechno musí každý záchranář umět. Večer nás čekala již zmíněná bojová hra, byla moc fajn. Druhý den se obě třídy vystřídaly v Lanovém parku, jenže se pokazilo počasí, ale ani to nám na dobré náladě neubralo. Navečer nás čekala přednáška od Městské policie Dobruška, která byla velmi poučná. Na pořadu dne byl táborák spolu s opékáním buřtů. Po táboráku nám byla sdělena novinka, že bude ještě diskotéka. Byla zábavně bláznivá a u mixážního pultu se vystřídalo několik DJ z obou tříd. Když jsme se druhý den ráno probudili, bylo všem malinko smutno, protože byl čas odjezdu. Dopoledne ještě následovala poslední soutěž a to Selfie soutěž. To byla ta nejlepší hra! Všichni si to moc užili, protože mají úžasné učitele a už se zase těšíme na nějaký podobný zážitek.

Nela Holancová 6.A

 

 

Aktualizováno: 21. 3. 2018 — 16:43
Základní škola Františka Kupky, Dobruška © 2018