Druháci na besedě v knihovně s ilustrátorkou Adélou Rúčkovou Moravcovou

Při loňském Pasování na čtenáře slíbili dnes již druháci, že se budou do městské knihovny v Dobrušce vracet co nejčastěji. Proto bez váhání přijali pozvání na 2. října 2018 na besedu s ilustrátorkou dětských knížek Adélou Rúčkovou Moravcovou. Tato rodačka z Dobrušky dětem nejdříve pověděla, jak se od zkoumání mikroskopických řas v Antarktidě dostala k vysněné práci ilustrátorky. Poté jim ukázala, kde se kromě knížek můžeme s jejími kresbami setkat. Jsou to mj. reklamní hrníčky, láhve, oblečení nebo weby různých organizací.

Pak už si děti samy vyzkoušely práci ilustrátora. Zatímco někteří vykreslovali pastelkami autorčiny kresby, jiní dychtivě vyčkávali, až na ně vyjde řada na kresbu elektronickou tužkou ve speciálním ilustrátorském tabletu.

Během besedy si děti mohly prolistovat knížky, které autorka ilustrovala. Komiksové publikace se jim velmi líbily, zvlášť když tam objevily kresby různých zákoutí Dobrušky.

Nakonec každého potěšil dáreček od paní ilustrátorky v podobě autorského přáníčka.

Kristýna Cejnarová

Aktualizováno: 28. 11. 2018 — 8:46
Základní škola Františka Kupky, Dobruška © 2018