Sportovní den druháků

V pondělí 1. října 2018 proběhl na Základní škole Františka Kupky v Dobrušce SPORTOVNÍ DEN.
Žáci 2.A a 2.B se vydali pěšky do Valského údolí. Na začátku cesty děti vytvořily skupinky po šesti. Každá skupinka měla jako první úkol po cestě zaznamenat do skicáku dopravní značky, které po cestě uvidí. U kostela Sv. Ducha se děti pokochaly výhledem na Dobrušku a v dálce byl také vidět opočenský zámek. Ve Valském údolí si daly svačinku, a poté na skupinky čekalo několik stanovišť s úkoly.  Na prvním stanovišti se musely trefit šiškou a kaštanem do kruhu. Na druhém stanovišti měly dopravit mezi koleny kaštan do nádoby. Na třetím stanovišti na ně čekal úkol přemístit pingpongový míček na lžíci po dané trase a nakonec musely ve dvojici přenést jablíčko mezi čely. Jednotlivé skupinky na stanovištích získávaly body. Nakonec je čekalo vyhodnocení a sladká odměna pro každého. Nazpět ke škole je doprovázelo sluníčko. Všichni si to báječně užili a příjemně unaveni se vrátili s úsměvem do školy.

Aktualizováno: 6. 11. 2018 — 9:47
Základní škola Františka Kupky, Dobruška © 2018