Flambování palačinek

Poslední středu před Vánocemi 19. prosince byla pro nás – žáky IX. A a IX. B – připravena speciální akce SPŠ a OŠ v Novém Městě nad Metují. Byl to tzv. návštěvní den. Kromě školy jsme navštívili i jejich odborné pracoviště Pyramidu, kde nám žáci 2. a 3. ročníků představili spoustu zajímavostí: různé techniky skládání ubrousků, míchání nealko koktejlů v šejkru, výrobu více druhů zdravých kanapek, modelování zvířátek i jiných věcí z mandlové hmoty a hlavně flambování palačinek. Chcete-li si ozvláštnit Vánoce výborným zákuskem, zde je recept: na pánvi rozpusť lžíci cukru, přidej trochu másla, až vznikne karamel. Poté nalej 1 dcl pomerančového džusu a 0,5 dcl malinové šťávy. Stále míchej. V této směsi vykoupej palačinky. Víceprocentní alkohol zahřej, nalej do pánve na smočenou palačinku a zapal – pozor na oheň. Můžeš doplnit ovocem, zmrzlinou, šlehačkou a jiným. A teď již – dobrou chuť!

Dagmar Peřinová

Aktualizováno: 21. 12. 2018 — 11:58
Základní škola Františka Kupky, Dobruška © 2018