Archiv pro rok: 2019

Školní výlet 5.A + 5.B

Dne 18.6. vyrazily třídy 5.A a 5.B na školní výlet do Fajnparku v Chlumci nad Cidlinou. V největším zábavním parku východních Čech si děti užily skluzavky, dinosauří park, zvířátka, hmyzí království, vodní děla, trampolíny a mnoho dalších atrakcí. Výlet se včetně počasí vydařil a děti odjížděly domů nadšené a příjemně znavené.

Mgr. Lenka Dvorská, Mgr. Lidmila Netíková, Radka Skočdopolová

Příjemné prázdniny

Přejeme žákům příjemné letní prázdniny.

Nevyzvednuté vysvědčení je k vyzvednutí dne 02. 07. 2019 od 9.00 -14.00 hodin na sekretariátu školy.

Školní výlet 9.B

Ve čtvrtek 16. května jsme s 9.B vyrazili na školní výlet na Potštejn. Po příjezdu jsme si dali výbornou zmrzlinu a pokračovali pěšky do kempu Vochtánka, kde jsme měli zajištěn nocleh v chatkách a srubu. Odpoledne jsme se vypravili na hrad, následně zpět do kempu na večeři a pak do restaurace na hokej. Po vítězném návratu do kempu jsme rozdělali oheň, poseděli jsme a šli spát. Druhý den ráno jsme se nasnídali, vše uklidili a vydali se na zpáteční cestu do Dobrušky. Celkově vzato stoprocentně úspěšný výlet.

Jan Minařík

Den s mazlíčky

Když jsme se  v 1. A na jaře učili v prvouce o domácích zvířatech, paní učitelka dovolila dětem přinést do třídy svého malého živého mazlíčka! Vzadu ve třídě jsme jim vyčlenili koutek a celý den jsme se společně učili. O přestávkách jsme se o křečíky, morčátka nebo šneky starali, aby i jim bylo s námi dobře. Vyprávěli jsme si o nich a říkali si, jakou péči potřebují. To byl prima den …

Monika  Svědíková

Školní výlet 1.A

Ve středu 29. 5. 2019 jsme společně s třídou 1. B vyrazili na školní výlet do ZOO do Dvora Králové n. L.. Teple jsme se oblékli, protože počasí nebylo koncem května ještě tak horké jako o pár dní později. Důležité však bylo, že jsme nezmokli! Když jsme si prohlédli a prošli celou ZOO, děti si nakoupily na památku pohledy a dárečky pro své nejbližší. Stihly si také zaskotačit na dětském hřišti. Domů jsme se pak všichni vraceli příjemně unaveni a plni krásných zážitků.

Monika Svědíková

Osmáci – Titanic

Žáci osmých ročníků navštívili výstavu Titanicu v Brně. Připadali jsme si jako na opravdové palubě obrovské lodi.  Při zpáteční cestě jsme se zastavili v Březové nad Svitavou. Cílem byla návštěva rozhledny Járy Cimrmana a procházka přírodou. Naši skokani si užili i přízemní lanový park.

Petra Fialová, Renata Váradiová

Školní výlet 7.B

Dne  19. června  jsme konečně vyrazili na dlouho očekávaný výlet. Náš cíl byl Fajn park v Chlumci nad Cidlinou. Všichni jsme se vydováděli na atrakcích, trampolínách a ve vodě. Prohlédli jsme si oživlé dinosaury a hmyz. Taky jsme se pobavili u kouzelnického představení. Plni zážitků jsme si prohlédli park u zámku Karlova Koruna, kde nás zaujali krásní pávi. Třešničkou na dortu byla na zpáteční cestě návštěva McDonaldu.

Žáci 7.B

Školní výlet 7.C

Žáci 7.C vyrazili na školní výlet do chráněné krajinné oblasti Broumovsko na Ostaš v Polici nad Metují. Na školním výletě strávili dva dny, ubytovali jsme se v chatové osadě u Malíků, kde měli zajištěnou večeři a snídani.

Cestou od vlakové zastávky Dědov nad Metují jsme prošli údolím Klučanky ke skalnímu kočičímu hradu a na ubytování. Na večer hráli míčové hry, opekli si u táboráku uzeninu.

Druhý den jsme vyšli po snídani k vlakovému nádraží v Polici nad Metují procházkou přes údolí kolem řeky Metuje v Maršově.

Žáci ušli kolem 20 km.

Jana Měchurová