Bruslení zdar!

V únoru a začátkem března se žáci 1. – 4. ročníku zúčastnili lekcí bruslení na zimním stadionu v Opočně. Sice šlo o kurz krátký, ale zato velmi intenzivní. Nejprve se s ledem seznámili doslova tváří tvář. Během oblíbené hry „bomba – mina“ se zase učili řízeně padat a následně bezpečně zvedat z ledu. Další v pořadí byl nácvik zabrzdění před mantinelem. Bylo na čase, protože někteří kluci zatoužili předvádět tvrdé dojezdy, jak je znají od oblíbených hráčů z NHL. Kdo zasekl nože bruslí do ledu správně, dokázal si ze vzniklého poprašku uhňácat kuličku. Při dalších hrách, jako byla překážková dráha či soutěž ve sbírání balónků, si děti zábavnou formou zdokonalovaly techniku bruslení. Na bruslení se kluci a holky vždy velmi těšili, proto doufáme, že se na něj společně vrátíme zase v příštím školním roce.

Bruslení zdar!

Mgr. Kristýna Cejnarová

Aktualizováno: 8. 4. 2019 — 14:52
Základní škola Františka Kupky, Dobruška © 2018