Světový den divadel

Světový den divadel připadá každoročně na 27. března. Letos si tento den připomněli i naši osmáci návštěvou Klicperova divadla v Hradci Králové. Viděli jsme pohádkové představení „ Radúz a Mahulena“ dle J. Zeyera. Dětem se divadlo moc líbilo. Pohádka, romantika, láska, výkony herců. Pracovní listy plné otázek vyplňovali žáci nejen před zhlédnutím, ale i po divadelním zážitku. Rozvinula se diskuze na téma vztahů mezi jednotlivými hrdiny, postupně jsme se dostali také k tomu, jaké vztahy mají mezi sebou dnešní rodiny, rodiče, děti. Klicperovo divadlo nám připravilo nezapomenutelný kulturní zážitek. Zábavný pohled na krásný starý mýtus, momenty akční i vtipné. Nakonec všechno dobře dopadlo, vždyť to byla pohádka.

P.F.,D.P.

Aktualizováno: 1. 4. 2019 — 13:34
Základní škola Františka Kupky, Dobruška © 2018