Okresní finále v minifotbale 8. a 9. tříd

Ve středu 10. 4. 2019 se žáci naší školy narození v letech 2003 – 2005 zúčastnili okresního finále v minifotbalu, které se uskutečnilo na hřišti s umělou trávou v Rychnově nad Kněžnou. Turnaje se zúčastnilo 9 škol a hrálo se ve formátu 6 hráčů v poli a jeden brankář. Ve skupině jsme postupně porazili ZŠ Doudleby 4:0, ZŠ a MŠ Častolovice také 4:0, ZŠ Javornická Rychnov nad Kněžnou 3:0 a ZŠ Rokytnice v Orlických horách 2:0. Po těchto výsledcích jsme vyhráli svou skupinu a postoupili z prvního místa do semifinále. V něm nám byl soupeřem druhý celek skupiny B a tím byli reprezentanti ZŠ Týniště nad Orlicí. I v tomto utkání se nám podařilo zvítězit 2:0 a postoupit do finále. V něm se nám již podruhé postavil tým ZŠ Rokytnice v Orlických horách, který ve svém semifinálovém utkání přehrál 1:0 favorizovaný celek ZŠ Masarykova Rychnov nad Kněžnou. V tomto zápase jsme využili našeho širšího a vyrovnanějšího kádru a zvítězili jsme 3:0. Jak vidíte, v průběhu celého turnaje jsme neztratili ani bod a celkové skóre 18:0 ze 6 zápasů hovoří o naší velmi úspěšné reprezentaci školy. Tímto výsledkem jsme se kvalifikovali na krajské finále, které se uskuteční 30. 4. 2019 v Jičíně. Na tomto skvělém výsledku se podíleli následující hráči: Petr Sedláček, David Pago, Jan Tomi, Lukáš Prause, Jan Václavek, Tomáš Večeřa, Denis Doucek, Matyáš Čančara, Miloš Pochobradský, Oliver Váňa, Viktor Macek a Tomáš Karnold. Tímto bych jim všem chtěl poděkovat a věřím, že se pokusíme uspět i v Jičíně.

 

Aktualizováno: 17. 4. 2019 — 7:27
Základní škola Františka Kupky, Dobruška © 2018