Brno bylo báječné

V pondělí 13. května ráno pro nás deváťáky přijel ke škole nový autobus s puntíkovanými sedadly, aby nás odvezl na výstaviště do Brna, kde nás čekala výstava Titanic. Každý z nás  dostal palubní vstupenku s vyplněnými daty skutečných účastníků osudné plavby a k tomu telefonek k zavěšení na krk s nahranými komentáři.  Poté jsme se vydali na dvouhodinovou prohlídku této zajímavé výstavy. Viděli  jsme spoustu  skutečných věcí z potopené lodi i si osahali kus  ledovce  zde nainstalovaného. Nakonec jsme si zjistili, jestli náš pasažér přežil či nikoli. Pak jsme všichni naskočili na šalinu č.1 a dojeli 5 stanic na hlavní nádraží. Nejdříve jsme nutně potřebovali něco pojíst a popít, a tak se tak stalo. Uspokojeni jsme mohli absolvovat za pěkného počasí prohlídku historického centra Brna. Prochodili jsme Zelný trh, náměstí Svobody, Dominikánské a Moravské náměstí. Viděli jsme zaživa zazděného radního, brněnské kolo a draka, sochu Jošta i kostely sv. Jakuba a Panny Marie. Nakonec jsme obdivovali Mahenovo divadlo a nedaleko novější Janáčkovo divadlo. U něj na nás již čekal autobus, který nás bezpečně přepravil domů. Byl to náš další velmi podařený výlet.

Deváťaci

Aktualizováno: 15. 5. 2019 — 10:36
Základní škola Františka Kupky, Dobruška © 2018