Matematická soutěž – Klokan

Žáci naší školy se zúčastnili mezinárodní matematické soutěže KLOKAN. Soutěž proběhla v několika kategoriích – Cvrček pro 2. a 3. ročník, Klokánek pro 4. a 5. ročník, Benjamín pro 6. a 7. ročník a Kadet pro 8. a 9. ročník. Ve všech kategoriích soutěžící řešili soubor testových úloh ve stanoveném čase, přičemž vybírali jednu z pěti nabízených možností řešení. Úlohy byly seřazeny ve třech skupinách podle obtížnosti, za správnou odpověď získávali soutěžící 3, 4 nebo 5 bodů, ale za špatnou odpověď se jim jeden bod strhával. Do soutěže se zapojilo celkem 297 žáků naší školy. Nejúspěšnějším řešitelem byl David Hojný, který získal 114 bodů z celkových 120 bodů, umístil se ve své kategorii na 3. místě v okrese a na 4. místě v kraji.

Nejlepších výsledků dosáhli:

Kategorie Cvrček

1. místo Matuška David 3. ročník
2. – 3. místo Hojný Matěj, Kopecká Simona 3. ročník

 

Kategorie Klokánek

1. místo Hojný David 5. ročník
2. místo Čtvrtečka Jiří 5. ročník
3. místo Kábrtová Milena 5. ročník

 

Kategorie Benjamín

1. místo Mervart Jan 7. ročník
2. místo Hlaváček Benedikt 7. ročník
3. místo Vymetálek Vojtěch 7. ročník

 

Kategorie Kadet

1. místo Schejbal Oliver 8. ročník
2. místo Jiroušek Michal 8. ročník
3. místo Čančara Matyáš 8. ročník

           

                                                                                               vyučující matematiky I. a II. stupně

Aktualizováno: 20. 5. 2019 — 12:28
Základní škola Františka Kupky, Dobruška © 2018