Matematická soutěž – Klokan

Žáci naší školy se zúčastnili mezinárodní matematické soutěže KLOKAN. Soutěž proběhla v několika kategoriích – Cvrček pro 2. a 3. ročník, Klokánek pro 4. a 5. ročník, Benjamín pro 6. a 7. ročník a Kadet pro 8. a 9. ročník. Ve všech kategoriích soutěžící řešili soubor testových úloh ve stanoveném čase, přičemž vybírali jednu z pěti nabízených možností řešení. Úlohy byly seřazeny ve třech skupinách podle obtížnosti, za správnou odpověď získávali soutěžící 3, 4 nebo 5 bodů, ale za špatnou odpověď se jim jeden bod strhával. Do soutěže se zapojilo celkem 297 žáků naší školy. Nejúspěšnějším řešitelem byl David Hojný, který získal 114 bodů z celkových 120 bodů, umístil se ve své kategorii na 3. místě v okrese a na 4. místě v kraji.

Nejlepších výsledků dosáhli:

Kategorie Cvrček