Ozdravný pobyt Itálie Caorle

Den první

V 19 hodin jsme vyrazili od školy směr Caorle. Cesta byla bouřlivá, všichni se dobře bavili. Do cíle jsme dojeli v sedm hodin ráno. Ubytovali jsme se a vydali se prozkoumat okolí a pláž. Nasbírali jsme mušle a spěchali na guláš. Po poledním klidu jsme v plné polní vykročili na pravou italskou zmrzlinu. Byla výborná!!! K večeři byly těstoviny s omáčkou, dětem moc chutnaly, chodily si přidat. Večer proběhlo bodování pokojů, různé hry a soutěže.

Na této adrese https://www.zonerama.com/Link/Album/5312865 můžete sledovat přibývající fotografie z této akce.

Den druhý

V neděli v 7:30 hod. nás probudil budíček. Vyčistit zuby, uklidit pokoj a hurá na snídani. Jakmile jsme naplnili naše bříška, došlo na vyhlášení vítězů včerejšího matematického maratonu. Ti nejlepší získali diplom a sladkou odměnu. Potom už následovala vycházka k majáku, sbírání mušlí a koupání v moři. Odpoledne jsme nezapomněli fandit českým hokejistům. Děti se řádně připravily – viz. foto. Zahráli jsme si deskové hry, pro úspěch opět ochutnali italskou zmrzlinu. Také nás potěšila bramborová kaše s masem k večeři. Ach jo, už zase večerka…

Den třetí

A je tu pondělí. Dnes jsme vstávali o půl hodiny dříve, protože nás čekal naplánovaný výlet lodí. Vlny byly přiměřené, všichni si plavbu užili. Čtyři hodiny jsme obdivovali starobylé uličky Benátek, náměstí a kotvící lodě. Po návratu jsme si pochutnali na dobré večeři. Celý den jsme pečlivě zdokumentovali, podívejte se s námi…

Den čtvrtý

Dnes jsme vstávali v 7.30 hod. Hned po snídani jsme vyrazili na pláž. Vzali jsme si kbelíčky, lopatičky, nasbírali mušličky a začali stavět hrady z písku. Nejvyšší ocenění dostal hrad LACHTAŇÁK. Jeho architekti získali diplom a odměnu. V poledne jsme si pochutnali na špagetách se sýrovou omáčkou. V rámci poledního klidu děti uklízely pokoje – opět jsme bodovali (viz. foto), hrály deskové hry a fandily našim hokejistům. Odpoledne jsme trávili u moře, kde proběhla poznávací soutěž. Tu jsme zakončili sladkou tečkou – zmrzlinou. Pan kuchař nás překvapil dobrým masíčkem s hranolky a zelným salátem. Protože dnes nepršelo, po večeři jsme hráli plážový volejbal a různé hry. Chybí nám pouze sluníčko, ale nevzdáváme to…

SLUNÍČKO

Naše prosby i náš zrak,
Upíná se do oblak.
Vyhlížíme sluníčko,
ať zasvítí maličko.

Nemusí se namáhat,
půl dne denně stačí hřát.
Potom se nám rozzáří,
Krásný úsměv na tváři.

Proto zazpíváme sluníčku,
tuhle krátkou písničku:

SLUNÍČKO, SLUNÍČKO,
POPOJDI MALIČKO,
ZASVIŤ NÁM NA CAORLE,
MOŘE, ŠKEBLE, TO NÁM JDE!!!!!!

Den pátý

Caorle hlásí slunečné počasí!!!! Konečně jsme se dočkali. Rychle na pláž. Postavili jsme z písku několik tunelů a šli na oběd. Celé odpoledne jsme se koupali. Naše báseň Slunce zabrala! K večeři byla výborná svíčková a potom zmrzlinka.

Den šestý

Je to neuvěřitelné!!!! Dnes nám svítilo sluníčko celý den. Dopoledne jsme sbírali mušle, hráli hry a koupali se v moři. Po obědě jsme si naordinovali polední klid. Celé odpoledne děti trávily na pláži, koupaly se, rochnily se v písku a zahrály si hru – Plný kbelíček. Po večeři stihly zmrzku, nakoupily dárky a hurá fandit našim hokejistům nebo hrát deskové hry… Užívejte si s námi…

Den sedmý

Mnoho pozdravů ze slunečné Itálie posílá 6.A a 6.B!!! Dnes dopoledne jsme na pláži hledali poklad, který tu zakopali piráti. Podařilo se, radost byla velká. V dřevěné truhle jsme našli sto let staré dobroty. Odpoledne jsme se koupali, hráli míčové hry a po večeři ochutnali další druh italské zmrzliny. Dnes již naposled! Večer celý hotel ožil disco hudbou!! Tančili jsme, soutěžili, prostě jsme si to parádně užili!!! Bylo tu strašně fajn, ale těšíme se na vás – maminky a tatínkové!! Tak AHOJ v neděli ráno…

Aktualizováno: 29. 5. 2019 — 9:38
Základní škola Františka Kupky, Dobruška © 2018