Taktické cvičení

Dne 17. 06. 2019 proběhlo v základní škole  taktické cvičení. Ve škole byl v 9.00 hodin vyhlášen cvičný poplach, kdy ze školy byli evakuování všichni žáci a personál školy. Začalo totiž hořet ve II. nadzemním podlaží, určitě tušíte, že hořelo pouze cvičně, přesto jsme se všichni ukázněně evakuovali mimo budovu a s úžasem sledovali cvičné hašení požáru. Pěkně jsme se vyděsili, protože naši nejstarší spolužáci s paní učitelkou byli uvězněni v zakouřené budově školy. Stateční hasiči je zachránili.

I pro ně byl důležitý nácvik záchrany žáků a orientace v rozlehlé budově školy. Cvičení ověřilo připravenost pedagogického sboru při zajištění evakuace.  A na výbornou připravenost a rychlost hasičských sborů, kteří se taktického cvičení účastnili. Děkujeme.

                                                                   Alena Bačíková

                                                            

 

 

Aktualizováno: 24. 6. 2019 — 17:48
Základní škola Františka Kupky, Dobruška © 2018