Za Kupkou pěšky do Opočna a zpět

Ve středu 18. září vyrazila třída 6. A po cyklostezce pěšky do Opočna. Tento cíl si vybraly samy děti.  Bylo sice chladno, ale azuro modro, cesta nám rychle utíkala. Povídali jsme si, seznamovali se, hráli postřehové hry a hle – byli jsme v Opočně.  Nejprve si děti  zacvičily na úplně novém sportovišti s neobvyklými a náročnými prvky, které se jim velmi líbily. Poté značně unaveni jsme došli  na náměstí a tam posvačili. Dalším cílem byla socha Františka Kupky nedaleko. Pak už jsme kráčeli Zámeckou ulicí k letohrádku a viděli rodný dům Františka Kupky. Po vyfocení následoval  pochod k výstavní síni, kde bude o víkendu vystaven originál obrazu Fr. Kupky, který byl na jaře vydražen v aukci za 78 milionů korun! Potom jsme již vešli branou na zámecké nádvoří, pokochali se výhledem na Dobrušku a po zcela nových schodech sestoupali do zámeckého parku. Celý jsme ho prošli, je právě v rekonstrukci, takže přeskakování bahna jsme si užili také. Pak už nás čekala cesta zpět a návrat ke škole. Nutno dodat, že dnešní náš první společný výlet se velice vydařil.

Dagmar Peřinová se svými šesťáky

Aktualizováno: 19. 9. 2019 — 15:33
Základní škola Františka Kupky, Dobruška © 2018