Poznáváme Anglii

Natěšení jsme se v pondělí 30. 9. 2019 vydali s CK Arundel na jednadvaceti hodinovou cestu, která nás přenesla do jiného světa. Do světa historie a kouzel, do království, kde si každý najde “to své”.

Na cestě jsme viděli letiště ve Frankfurtu, Dunkerk, dějiště dramat z 2. světové války, a v ranních hodinách jsme se v přístavu Calais nalodili na trajekt, jež nám poskytl překrásný výhled na Bílé útesy doverské. Tak nám začal druhý den.

Po vylodění jsme se vydali k Doveru, klíči do Anglie, který je největším anglickým hradem. Poté jsme pokračovali do poutního městečka Canterbury, kde nás čekala nejen známá katedrála nebo stavby ze středověku, ale i jeden z prvních úkolů. Přestože otázky nebyly lehké, zhostili jsme se jich a našli všechny potřebné odpovědi. Prý nás čeká odměna – to jsme zvědaví! V podvečer jsme přijeli do městečka Gillingham, kde nás již čekaly naše rodiny. Večeře potěšila nejednoho z nás a vyčerpaní jsme ulehli k spánku, abychom nabrali síly na další den.

Ve středu jsme se vypravili do ateliérů Warner Bros. Studio a vyzkoušeli si, jak to asi chodí ve světoznámé prestižní škole čar a kouzel, v Bradavicích. Našli jsme nástupiště 9 3/4 a zvládli si k sobě povolat koště. Žehlili, pletli a vařili jsme zároveň nebo přemohli i zlé čaroděje. Nevyhli jsme se ani Zapovězenému lesu, kde na nás v bouři útočil pavouk Aragog s jeho menšími mláďaty. Ani máslový ležák už pro nás není neznámou pochoutkou.

V závěru dne jsme se ještě podívali k hradu Winsdor a do městečka pod ním.

                                                                                                         Zprávu podávají účastníci zájezdu.

Aktualizováno: 3. 10. 2019 — 16:01
Základní škola Františka Kupky, Dobruška © 2018