Druhé a třetí místo v soutěži Škola hrou

Na čtvrtek 25.10. byli naši vybraní zástupci 8.tříd v rámci soutěže ŠKOLA HROU pozváni do OU v Opočně (SPŠ, OŠ, ZŠ Nové Město n. Met. – pracoviště Opočno) vyzkoušet si činnosti zastupující jednotlivé učební obory.

Naše tři tříčlenná družstva na vlastní kůži vyzkoušela práci automechaniků, opravářů, pekařů, cukrářů, šiček, pečovatelů a dalších.
Kluci si vlastnoručně upletli housku, vymodelovali dortovou ozdobu, naaranžovali podzimní dekoraci, vyměnili kolo u auta, vyčistili svíčky a s přehledem dokonce bravurně na plný počet bodů přebalili miminko:-).
Prostě měli opravdu nabité dopoledne.

V soutěži obsadili jednotliví zástupci tříd 8.A, 8.B a 8.C krásné druhé a třetí místo!
Odvezli si upomínkové předměty, pétanque, fotbalový míč a tou nejsladší odměnou byly 2 dorty.
Při plnění úkolů si užili i srandu a vrátili se velmi spokojeni. Možná i s jasnější představou o svém dalším vzdělávání.

Radka Skočdopolová
asistent pedagoga