Jak jsme dýňovali – 1.A

V pondělí 21. října jsme v 1.A dýňovali. Na tento den byla ve spolupráci s rodiči nebo prarodiči vyhlášena soutěž O nejstrašidelnější dýni, a protože jsme od samého rána nemysleli na nic jiného, připravila pro nás paní učitelka zábavnou matematiku i češtinu na téma dýně.

Každý z nás dostal hrací kartu, na kterou jsme po splnění jednotlivých úkolů dostávali razítka – hvězdičky. A tak jsme na papíře kreslili různé klikaté čáry, po kterých se odkutálely nakreslené dýně, zahráli si s kamarádem pexeso, kde jsme hledali párek stejně se šklebících dýní, skládali jsme obrázek sestavováním číselné řady, dokreslovali dýni ve čtvercové síti. Nakonec jsme zkusili své štěstí hrou v kostky.

V 10 hodin dorazili některé maminky, tatínkové, babičky a naše paní vychovatelka Hofmanová, aby nám pomohli s vyráběním té nej dýně.

Kdo zrovna nedlabal, zdobil si skleněnou lucerničku krepovým papírem. Moc nám při tom vyhládlo, tak jsme se pochutnali na vanilkových rohlíčcích, které pro nás s láskou napekla babička jednoho z nás. Na rodiče čekala uvařená káva a napečený perník.

Nakonec ve třídním kole soutěžilo 12 krásných dýní, ze kterých jsme losováním poslali 2 do školní soutěže. Sice jsme se s nimi neumístili na stupních vítězů, ale i tak jsme si užili báječný podzimní den.

Prvňáčci z 1.A

Aktualizováno: 5. 11. 2019 — 9:54
Základní škola Františka Kupky, Dobruška © 2018