Stávka pedagogických pracovníků

Stávka pedagogických pracovníků

6.11.2019

 Většina pedagogických zaměstnanců Základní školy Fr. Kupky v Dobrušce se připojuje ke stávce vyhlášené školskými odbory (ČMOS) pouze formou podpory stávky a to z důvodu náročné organizace a krátkého časového úseku mezi vyhlášením a termínem stávky.

Domníváme se, že nyní se jedná již o jediný možný způsob vyjádření nesouhlasu se školskou politikou v České republice. Vláda neplní vlastní sliby a usnesení nejen v oblasti platové. Školství je dlouhodobě podfinancované (procento HDP putující do školství nás řadí na chvost EU, nemluvíme o absolutních penězích, ale o poměru v rámci státního rozpočtu) a je to znát i na vybavení škol, investicích do budov, neexistenci IT specialistů ve školách, chybí psychologové, speciální pedagogové apod.

Pokud se financování školství v ČR rychle nezmění, nebude mít kdo učit Vaše děti a vnoučata. Stále rostou byrokratické požadavky, stále rostou nároky na učitele přímo ve výuce (např. inkluze, speciální vzdělávání pro nadané děti, cizinci apod.), stále rostou požadavky na elektronizaci škol, absolventi pedagogických fakult nechtějí učit atd. Vše se děje ve starých kulisách a podpora ze strany státu je nedostačující nebo neexistuje vůbec. 

Investice do školství je vždy investicí do budoucnosti. V ČR se bohužel toto stále přehlíží.

Pevně věříme, že naše požadavky chápete.

PODPORU STÁVCE VYJÁDŘÍ ZAMĚSTNANCI ČERNÝM OBLEČENÍM.

 

Aktualizováno: 5. 11. 2019 — 17:05
Základní škola Františka Kupky, Dobruška © 2018