Brinánie s Britem

Pořad Británie s Britem se v naší škole konal již podruhé. Tentokrát rodilý mluvčí Neil seznámil s odlišnostmi českého a anglického způsobu každodenního života. Dále jsme se dozvěděli něco nového o jednotlivých zemí, které tvoří Spojeného království, a poté následovalo krátké okénko do historie těchto zemí. Zábavnou formou tak představil dětem jednotlivé události dějin spolu s hlavními postavami jednotlivých období. To ale nebylo vše. Postupně se žáci měnili v již zmíněné historické postavy a publikum se tak mohlo pozdravit s královnou Alžbětou II., Obelixem nebo pračlověkem. Jednotlivé úseky byly prokládány soutěžemi, kde si děti ověřily nově nabyté znalosti. 

 

                                                                         Kateřina Hrubešová

 

Aktualizováno: 9. 11. 2019 — 16:01
Základní škola Františka Kupky, Dobruška © 2018