Od září středoškolákem

       

         Základní škola Františka Kupky v Dobrušce připravila v prostorech základní školy pro žáky prezentaci středních škol z Rychnovska, Novoměstska, Náchodska, Hradce Králové, Ústí nad Orlicí, Kostelce nad Orlicí a v neposlední řadě i z Dobrušky. Zástupci středních škol seznámili žáky a jejich rodiče s obory, které vyučují na středních školách. Prezentovali i možnosti uplatnění v praxi těch žáků, kteří ukončí úspěšně studium na střední škole. Školy prezentovaly obory maturitní, obory ukončené výučním listem i obory, na které jsou žáci přijímáni na základě talentových zkoušek.      

          Vybrat  střední školu bývá někdy obtížné. Někteří žáci mají jasno, kterým směrem se budou ubírat, ale jiní nejsou rozhodnuti. S profesní orientací pomáhá škola žákům a rodičům průběžně po celou dobu výuky. Žáci navštěvují poradenská střediska a jsou pro ně pořádány projektové dny, které mají žákům přiblížit studium.

            V rámci projektu „Od září středoškolákem“ seznámila výchovná poradkyně žáky a jejich rodiče s postupem a termíny podávání přihlášek ke studiu na středních školách. Vysvětlila jim postup při umísťování zápisového lístku a možnosti odvolání proti nepřijetí ke studiu. Žáci naší školy mají možnost se v rámci kroužků připravovat na přijímací zkoušky z matematiky a českého jazyka přímo ve škole.            

Děkujeme zástupcům jednotlivých škol za jejich prezentaci a těšíme se na další spolupráci.            

                                                                                       Alena Bačíková, ředitelka školy   

 

Aktualizováno: 21. 11. 2019 — 9:07
Základní škola Františka Kupky, Dobruška © 2018