Klání žáků deváťáku

Před žáky devátých ročníků stojí důležité životní rozhodnutí, na kterou školu si podat přihlášku a kde pokračovat ve studiu. Každý jistě víme z vlastní zkušenosti, že to není rozhodování jednoduché. Nabídka škol je sice široká, ale je nutné mít na mysli i budoucí uplatnění na trhu práce.

V úterý 19. listopadu se na VOŠ a SPŠ stavební v Náchodě konala soutěž „Klání žáků deváťáků“. V ní si mohli naši žáci porovnat svoje schopnosti estetického cítění při návrhu zařízení bytu, kde soutěžící pracovali pomocí programu na PC. Další disciplíny prověřily znalosti z oblasti matematiky a fyziky, která je jistě jedním z hlavních předpokladů úspěšného studia na střední škole technického zaměření. Soutěžící museli mít i schopnosti spolupráce a kooperace, neboť soutěžili ve dvojicích.

Jedna z dvojic vybojovala krásné třetí místo a všem 4 klukům gratulujeme za skvělou reprezentaci školy.

Radka Skočdopolová

Aktualizováno: 21. 11. 2019 — 9:48
Základní škola Františka Kupky, Dobruška © 2018