Mathief

V pondělí 25. listopadu proběhl  již druhý ročník matematické soutěže MATHIEF. Soutěž opět organizovali studenti rychnovského gymnázia  a  byla určena pro tříčlenné týmy žáků druhého stupně základních škol.  Z naší školy se zúčastnilo 9 žáků.  Statečně bojovali a 2,5 hodiny řešili matematické úlohy. Nejdříve vybírali z 50 úloh a za správné odpovědi získávali nápovědy k heslu, kterým pak mohli otevřít trezor. Tam na ně čekalo dalších 6 úloh, ze kterých museli správně vyřešit 4 úlohy. Soutěže se účastnilo 22 týmů  a pouze jeden tým došel do úplného cíle. Další pořadí bylo určeno podle toho, kdo dříve otevřel trezor.  Našim deváťákům se to také podařilo a umístili se na krásném 6. místě. Všem řešitelům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

R. Váradiová

Aktualizováno: 29. 11. 2019 — 11:37
Základní škola Františka Kupky, Dobruška © 2018