Slavnost Slabikáře

Není to tak dávno, co naši prvňáčci poprvé usedli do školních lavic. Dnes jsou to šikovní školáci, kteří zvládli čtení devíti písmen, naučili se je spojovat do slabik a s radostí zjistili, že spojením slabik vznikají slova. Dětem se otvírá nový svět – svět čtenáře.

V středu 27. listopadu nastal čas, aby se prvňáčci rozloučili s Živou abecedou a oslavili příchod Slabikáře. Odpoledne jsme v prvních třídách přivítali rodiče i některé prarodiče a pustili se na cestu za záchranou ztracených písmenek princezny Jůlinky, dcery Oty I. z Písmenkového království, kterou začaroval kouzelník Nečtenář.

Děti přiřazovaly počáteční písmenko k obrázkům, četly slabiky, slova a dokonce věty. Za každý splněný úkol získaly zlatý klíč. A jak to v pohádkách bývá, vše dobře dopadlo, děti princeznu zachránily a získaly zaslouženou odměnu – Slabikář s krásnou záložkou.

 

Mgr. Kristýna Cejnarová

 

Aktualizováno: 10. 12. 2019 — 11:50
Základní škola Františka Kupky, Dobruška © 2018