Jeden den středoškolákem

V úterý 17.12. navštívili žáci 9. ročníků v rámci kariérového poradenství SPŠ v Novém Městě nad Metují. Exkurze se zúčastnili všichni chlapci a dvě dívky z 9.B. Ve škole byli žáci rozděleni do dvou skupin, získali základní informace o chodu školy a poznali její  zázemí. V menších skupinkách si pak deváťáci vyzkoušeli různá měření a kontrolu výrobků. Využili tak mnoho znalostí z matematiky a fyziky. Práce s iPady je bavila. V učebně IT byli žáci seznámeni s různými operačními systémy, s virtuálním počítačem a dalšími zajímavostmi z oboru. Po letních prázdninách přijdou studenti do školy, která bude k nepoznání. Dojde totiž k výměně oken, zateplení budovy, škola získá nový kabát. Žáci mají o čem přemýšlet, neboť strojařina v kombinaci s IT má v současnosti zelenou v mnoha oborech.

P. Fialová, M. Vodehnalová

Aktualizováno: 19. 12. 2019 — 9:50
Základní škola Františka Kupky, Dobruška © 2018