Byli jsme tam

Hned první pátek v novém školním roce navštívili  žáci  7.A  neobyčejnou  výstavu Sedm zastavení sedmi staletí. Po doporučeném nasazení  roušek  nejprve zhlédli  krátký  film o Dobrušce z doby, kdy ještě  nebyli  na světě. Poté je doprovodila  paní  ředitelka  muzea  k panelům samotné výstavy  a představovala jim jednotlivá staletí v našem městě i věci té které doby, umístěné volně či ve vitrínách. Nejvíce je zaujala stará školní lavice. Potom dostali pracovní listy a plnili ve skupinkách po třech jednotlivé úkoly. K tomu potřebovali projít si opět výstavní  panely  v  přízemí i v prvním patře budovy, aby vše bez chyby splnili. Mezitím ještě viděli krátký film z návštěvy našeho prvního československého prezidenta T. G. Masaryka v Dobrušce, která se uskutečnila 13. července 1926, tedy skoro před 100 lety. Odevzdáním vyplněných pracovních listů  zakončili první týden nového školního roku.

Dagmar Peřinová, tř. uč. 7. A

Aktualizováno: 8. 9. 2020 — 15:29
Základní škola Františka Kupky, Dobruška © 2018