Žáci 5.A a 5.B při výuce

Třída 5.A,5.B a hrobka rodu Colloredo-Mansfeld v Opočně, zámecký park, rodný dům Františka Kupky, Poštovna u Maxmiliána

 

22.zaří v 7:45 jsme vyrazili do Opočna. Šli jsme po cyklostezce mezi poli.

Když jsme došli na hřiště k Opočnu , zastavili jsme se tam a paní učitelka nám řekla něco o hrobce, kterou jsme se chystali navštívit . Potom jsme odešli a dorazili jsme na hřbitov, posadili jsme se a čekali než odstraní pavouka, který bránil v cestě. Když už byl pavouk pryč, tak jsme vešli do Mariánského kostelíku, kde byla rodinná hrobka se spoustou rakví. Leželi v nich pouze lidé z rodu Colloredo-Mansfeld. Když už každý viděl hrobku, šli jsme do Poštovny u Maxmiliána, kde jsme dostali pohled a mohli jsme se vyfotit u poštovního stolu.Podívali jsme se také do parku, tam jsme si dali svačinu a prošli jsme se. Ještě jsme si mohli nakoupit něco v potravinách, zmrzlinu a šli jsme zpátky.

Výlet jsem si opravdu moc užila a určitě bych to ještě zopakovala.

 

                                                                                                                             Amálka Marková, 5.A

 

Na výlet do Opočna jsem se hodně těšil. Ráno jsme se sešli u školy a došli jsme pro 5.B. Než jsme dorazili k cyklistce, uběhla jedna vyučovací hodina. Myslel jsem si, že to nestihneme, ale stihli jsme to akorát. Nejdříve jsme šli do hrobky příbuzných hraběnky Kristiny Colloredo-Mansfeld. Měli jsme jedinečnou příležitost to na vlastní oči vidět. V hrobce bylo spousta rakví. A zaujalo mě, že ti pohřbení lidé prý vypadají skoro jako dřív, když žili. Pak jsme šli na nádvoří zámku. Tam to bylo moc hezké. Šli jsme také okolo rodného domku Františka Kupky. Potom jsme šli k Poštovně u Maxmiliána (na Kupkově náměstí), kde si každý z nás mohl vybrat jeden z krásných pohledů. Celá naše třída jsme tam jako dárek dostali krásnou knihu Stručné dějiny Opočna a Dobrušky. Potom jsme šli do zámeckého parku, kde mě zaujal obří zámecký skleník u kterého jsme se vyfotili. Potom jsme šli na zmrzlinu. Těšil jsem se, že si dám ovocnou zmrzlinu, ale měli jenom vanilkovou a italskou kávu. Tak jsem si dal vanilkovou. Potom jsme šli po cyklostezce zpět do školy a do jídelny. Výlet jsem si moc užil a těším se, že tam příště půjdu zas.

 

                                                                                                                             Matěj Hojný, 5.A

 

Aktualizováno: 24. 9. 2020 — 13:38
Základní škola Františka Kupky, Dobruška © 2018