Den třídního učitele – 7. C

V pátek dne 9. října se na naší škole konal „DEN TŘÍDNÍHO UČITELE“. Měli jsme tedy strávit den s naší třídou různými volnočasovými aktivitami. Naplánovali jsme si, že vyrazíme na Mělčanskou louku za Dobruškou. Ráno jsme se všichni sešli u školy před hlavním vchodem 2. stupně. Netrvalo dlouho a přišla i naše paní učitelka. Zdálo se, že nám vyjde i počasí, bylo příjemně a pod mrakem. Cestou do Mělčan jsme hráli hru s kolíčky na prádlo, která spočívala v tom, že ve skupině spolužáků byly tři kolíčky. Jednotlivec, který měl u sebe kolíček, ho musel nenápadně pověsit na batoh či mikinu žáka, kterého si vybral. Po chvíli se řeklo stop, což znamenalo, že všichni museli zastavit a podívat se, jestli nemá někdo z nich kolíček u sebe. Ten, kdo ho měl, musel splnit úkol, který jsme mu vybrali. Cesta uběhla rychle a jen co jsme přešli kopec na Trojici a most přes Zlatý potok, byli jsme v Mělčanech. Vydali jsme se směrem k Mělčanské louce, kde se každoročně pořádá dobrušský příměstský tábor. Za chvíli jsme  uviděli náš cíl – Mělčanskou louku! Jen co jsme se všude porozhlédli, paní učitelka udělala pár fotek na památku a začali jsme hrát různé hry – vybíjenou, hru s nafukovacími balonky (která nás všechny pobavila nejvíce) nebo hru na bacily, kde dva vybraní byli „nakažení“ a museli hledat a „nakazit“ schované spolužáky v okolním lese. Zhruba po jedenácté hodině jsme zapálili oheň a opekli si špekáčky, párky, maršmelouny a špízy. Když nám slehlo, začali jsme opět hrát hry. Den utekl jako voda a my jsme se pomalu vydali zpátky ke škole. Uhasili jsme ohniště, posbírali odpadky, co po nás zbyly, a vydali se zpět. Cestou jsme hráli tu samou hru jako na začátku. Všichni jsme si den skvěle užili a doufám, že se nám v budoucnu naskytne další příležitost strávit úžasný den s naší třídou.

Daniel Dubánek 7.C

NÁŠ NEZAPOMENUTELNÝ VÝLET!

Den třídního učitele

Věřte, že ať se zeptáte kteréhokoli člena naší jednotné třídy, tak vám stejně jako já poví, jaký to byl krásný den! Vše začalo již brzy z rána, kdy jsme se za ideálního počasí všichni společně sešli před školou. Už v těchto chvílích panovala skvělá atmosféra, již jsme společně utužovali i nadále po cestě do našeho cíle, kterým se stal malý útulný příměstský tábor v Mělčanech. Trvalo nám zhruba půl hodiny, než jsme konečně dorazili na místo určení. V rychlosti jsme se tam usídlili a začali den velmi zábavnými hrami, díky nimž si odneseme kromě radostných vzpomínek i potěšující fotografie.

Uběhlo nám to vskutku rychle. Ani jsme se nenadáli a už byl čas k obědu. Sešli jsme se tedy u ohniště a začali společně opékat buřty. Čas se chýlil pomalu ke konci, avšak i tak jsme si to tam pořád užívali. Dobrá nálada nám vydržela i na zpáteční cestě do školy.

Zkrátka opravdu příjemné, kolektivně strávené dopoledne a odpoledne v přírodě. Těším se znovu za rok!

Macková Anna, 7. C

Aktualizováno: 16. 10. 2020 — 9:48
Základní škola Františka Kupky, Dobruška © 2018