6.A na výletě v Opočně

V pátek 9. října vyrazila třída 6. A po cyklostezce pěšky do Opočna. Sešli jsme se na náměstí v Dobrušce a vyrazili jsme na cestu. Před Opočnem jsme museli přejít po nové lávce přes otevřený obchvat. Mávali jsme a nákladní auta na nás troubila a blikala. Pak jsme došli na hřiště, kde si to všichni užili.  Poté jsme se přesunuli  na náměstí a  navštívili novou Poštovnu u Maxmiliána.  Dalším cílem byla socha Františka Kupky.  Pak jsme se vydali historickou částí Opočna a došli jsme na Trčkovo náměstí.  Zastavili jsme se u rodného domu Františka Kupky a pokračovali jsme k letohrádku a do parku.  Tady jsme si prohlédli několik vystavených dravců, protože v Opočně právě probíhalo 53. Národní sokolnické setkání. Výlet se vydařil, počasí nám přálo.

Renata Váradiová

Aktualizováno: 26. 10. 2020 — 12:41
Základní škola Františka Kupky, Dobruška © 2018