Úvod > Žáci a rodiče > Stalo se ve škole

Stalo se ve škole

Sportovní jaro se ZŠ Fr. Kupky - úvod

Víš, jak dlouhé jsou hranice ČR?

Publikováno 7. 5. 2021 14:01

Čarodějnický rozlet

Čarodějnice se každý rok slétají do Dobrušky oslavit svůj svátek. Letos kvůli pandemické situaci nemohly najít společné místo k oslavě. A proto létají městem, schovávají se v ulicích a vykukují z výloh a oken zdejších budov. Jsou malé i velké, tlusté i hubené, veselé i zlověstné.

Publikováno 7. 5. 2021 11:28

Sportovní jaro se ZŠ Fr. Kupky

V půlce dubna se na naší škole rozběhla akce, kdy se chceme pokusit společně obejít, oběhnout nebo objet naší republiku kolem dokola. Znamená to absolvovat více než 2326 km. Postupně se do projektu zapojilo více než sto účastníků – žáků i učitelů – a další jistě přibudou.

Publikováno 7. 5. 2021 11:23

Čarodějnice v 1. B

V pátek 30. dubna 2021 jsme měli při distanční výuce v 1. B „čarodějnickou výuku“. Většina žáčků se k počítačům proměnila v ježibaby či čaroděje a také paní učitelku nemohl někdo ani poznat. Společně jsme si připomněli tento lidový zvyk a během výuky nás čekala různá kouzelná překvapení. Večer pak každý podle svého oslavil „čarodějnice“ a opekl si na ohýnku různé dobroty. Pojďte se s námi podívat, jak jsme se krásně vymódili J a jak jsme tento den či víkend prožili s rodinou či přáteli …

Publikováno 6. 5. 2021 21:55

Čarodějnická škola

Poslední den v dubnu je spojován s tradicí pálení čarodějnic, ale také s různými kouzly a čáry. I ve 2. B byl 30. dubna slet čarodějnic a čarodějů. Přiletěla čarodějka Dorka, malá Lili, zubatá Kate, Adálie, Mia. Nemohli chybět ani čarodějové Karel, Brumbál a ostatní se svými kouzelnými mazlíčky. Byli skvělí. Vstup na ohnivou půdu byl povolen jen se svým kouzlem nebo zaklínadlem. Děkujeme i za magickou pochoutkou. IF

Publikováno 6. 5. 2021 21:40

Zápis do první třídy

Vážení rodiče, rádi bychom Vám a Vašim dětem alespoň trochu vynahradili tradiční zápis do 1. třídy, který se letos vzhledem k epidemiologické situaci bude konat distančním způsobem.

Publikováno 6. 4. 2021 8:33

Změna: Čtení se známými českými umělci

Co je to vlastně kniha? Pro někoho pouze stohy papírů a změť písmenek dávajících dohromady slova. Ovšem pro některé lidi, k nimž se také počítám, znamená mnohem víc.

Publikováno 6. 4. 2021 8:24

Výtvarná soutěž

Výtvarná soutěž na téma FRANTIŠEK KUPKA – MALÍŘ SVĚTA k výročí 150 let od narození světoznámého umělce, který vyrostl v Dobrušce.

Publikováno 6. 4. 2021 8:22

Pečeme pro zdravotníky

Zvlášť v této době chce ZŠ Františka Kupky symbolicky poděkovat všem zdravotníkům, vyjádřit vděčnost za jejich práci a popřát nejen všem sestřičkám a lékařkám ke svátku MDŽ.

Publikováno 6. 4. 2021 8:18

Stezka po Dobrušce

Obsah článku se připravuje. Děkujeme za pochopení.

Publikováno 31. 3. 2021 10:22