Drobečková navigace

Úvod > Žáci a rodiče > Stalo se ve škole > 1. ročník Dušičkového běhu

1. ročník Dušičkového běhuDatum konání:
25.10.2021

Lidé na celém světě si v těchto dnech připomínají své zesnulé blízké. I my jsme se s dětmi na prvním stupni v rámci hodin angličtiny, prvouky a výtvarné výchovy učili o tom, co je to Halloween. Neopomněli jsme však ani původně křesťanský svátek, který slavíme v Čechách – Dušičky. Při příležitosti tohoto Svátku zesnulých, jsme v pondělí 25. 10. 2021 upořádali Dušičkový běh okolo dobrušského hřbitova. Tohoto běhu se účastnili žáci 1. až 5. ročníků. Zatímco prvňáčci a druháci startovali za světla a běželi o něco kratší trať, starší děti vybíhaly za tmy a jejich trať byla o něco delší. Všichni zúčastnění však prokázali notnou dávku odvahy i fyzické zdatnosti a běh ve velmi krátkém čase dokončili.

Všem gratulujeme a těšíme se na příští ročník Dušičkového běhu!

 

Za kolektiv 1. stupně Michaela Prouzová