Úvod > Žáci a rodiče > Stalo se ve škole > 2.A a 28. říjen

2.A a 28. říjen

Proč je pro nás tak důležitý datum 28. října?

S dětmi si už přes týden povídáme o těch nejzákladnějších věcech, které se váží k tomuto dni.

Vysvětlili jsme si, jak vznikla samostatná Československá republika, která byla dříve součástí většího státu, Rakousko-Uherska, ve kterém vládl císař . Po vzniku republiky nám však nevládne panovník, ale prezident. Prvním a velice významným prezidentem se stal Tomáš Garrigue Masaryk.

Další důležitou věcí, kterou je potřeba si uvědomit, že každý stát musí mít své státní symboly, kterými se odlišuje od ostatních států. Státní symboly jsou zákonem stanovené, nemohou se tedy jen tak změnit.

Česká republika má 7 státních symbolů, které bychom si měli pamatovat: Velký státní znak, Malý státní znak, Státní barvy, Státní vlajka, Vlajka prezidenta republiky (prezidentská standarta), Státní pečeť a Státní hymna.

28. říjen je velmi stěžejní pro naši historii, proto jsme tomuto tématu věnovali spoustu času a vytvořili si projekt, který vyzdvihl důležitost tohoto dne.

Za třídu 2.A , třídní učitelka Tereza Králíčková