Drobečková navigace

Úvod > Žáci a rodiče > Stalo se ve škole > 5. B - Dopoledne s roboty

5. B - Dopoledne s robotyDatum konání:
11.4.2022

Střední škola – Podorlické vzdělávací centrum v Dobrušce dne 11. 4. 2022 pořádala soutěž s názvem ROBODO (ROBOtická soutěž v DObrušce). V  pátek dne 15. 4. 2022 byla dokonce na ČT 24 odvysílána komentovaná reportáž z této soutěže.

ZŠ Františka Kupky byla pozvána v den soutěže na exkurzi o programování robotů a jejich využití v praxi v rámci předmětu informatika. Exkurze se účastnila třída 5. B, která dokonce měla své zástupce i v samotné soutěži.

Robotickou soutěž zahájil slavnostním proslovem v duchu „fair play“ pan ředitel SŠ PVC Ing. Vladimír Voborník. Na něj pak navázal pan Ing. Marek Nagy z firmy Robotive, která byla hlavním sponzorem soutěže. Ten popřál všem soutěžícím mnoho zážitků a tvrdých, ale spravedlivých bojů. 

Soutěžícími se mohli stát žáci základních škol se zájmem o nové technologie a o robotiku, z nichž někteří navštěvují zájmové kroužky zaměřené na robotiku. Dva žáci z naší 5. B reprezentovali Dům dětí a mládeže v Dobrušce a ostatní spolužáci je tak mohli podporovat.

Soutěžilo se ve čtyřech disciplínách, a to v „čáře“, „sprintu“, „sumu“ a v „dálkovém medvědovi“. V „čáře“ muselo robotické autíčko projet trasu vyznačenou černou čarou na bílém podkladu za určitý časový limit. Ve „sprintu“ na něj čekala trasa dlouhá 10 m, v „sumu“ se roboti vytlačovali z ringu a v „dálkovém medvědovi“ lapli plyšového medvídka a odvezli ho co nejrychleji mimo domeček.

Během exkurze jsme měli možnost si nejen prohlédnout novou budovu školy a její zázemí, ale také shlédnout tanec robotů, vyřezávání písmenek z plechu laserem nebo si s roboty zahrát piškvorky.

 

Děkujeme za nevšední den.

Žáci 5. B, třídní učitelka Ing. Radka Sobotková
a vyučující předmětu informatika Ing. Lucie Daňková