Úvod > Žáci a rodiče > Stalo se ve škole > Budoucí prvňáčci u zápisu

Budoucí prvňáčci u zápisu

22.4.2022

V pátek 22. dubna 2022  čekal budoucí prvňáčky zápis do 1. třídy. My všichni, školou povinní, jsme je netrpělivě vyhlíželi, protože jsme je mohli po nedobrovolné dvouleté covidové pauze uvítat osobně u nás ve škole. A tak jsme se na to náležitě připravili.

Chodby a třídy byly vyzdobeny jarními obrázky, „rozkvetl“ i plot před školou.

Žhavou novinkou letošního zápisu byl i připravený fotokoutek. Rodiče mohli využít služeb přítomné klinické logopedky a speciální pedagožky.

Hned u vchodu dostaly děti na krk pastelku se svým jménem a v barvě třídy, kde probíhala motivační část zápisu. Tam budoucí žáčky doprovodily naše úžasné mažoretky ve svých třpytivých kostýmech.

Ve třídě děti čekalo pár zábavných úkolů: poznávaly zvířátka, barvy, malovaly obrázek, vytleskávaly a počítaly slabiky, ale také  zpívaly a procvičovaly jazýček při povídání s paní učitelkou. Vyzkoušely i počítání a poznávání geometrických tvarů.

Za svou snahu a šikovnost byli budoucí školáčci odměněni drobnými dárky a sladkostmi.

Od paní ředitelky obdrželi naši hrdinové medaili a pamětní list.

Na závěr vedla cesta všech do školní družiny a na školní dvorek, kde si děti mohly zasportovat.

V srpnu proběhne pro rodiče budoucích prvňáků a jejich děti informativní schůzka k prvním dnům ve škole.

Už teď se na Vás těšíme!