Drobečková navigace

Úvod > Žáci a rodiče > Stalo se ve škole > Do Anglie za Harrym Potterem

Do Anglie za Harrym PotteremDatum konání:
9.5.2022
Datum ukončení:
14.5.2022

V pondělí 9. 5. 2022 se 17 žáků naší školy Františka Kupky v Dobrušce vypravilo na pětidenní poznávací zájezd do Londýna. V rámci zkvalitňování a obohacování výuky anglického jazyka pořádá naše škola už tradičně tyto pravidelné exkurze do Anglie. I tentokrát jsme využili služeb cestovní kanceláře Arundel z nedalekého Nového Města nad Metují ,díky kterým naši žáci mohou poznávat nejvýznamnější památky hlavního města Velké Británie, jeho atmosféru a způsob života tamních obyvatel. Žáci byli ubytováni v hostitelských rodinách a měli tak neopakovatelnou příležitost využít své jazykové znalosti v autentickém prostředí.  

 V programu zájezdu měly své místo nejznámější pamětihodnosti metropole, jakými jsou Houses of Parliament se slavným Big Benem, Westminster Abbey s pomníky mnoha slavných osobností, Buckingham Palace ,St. Paul’s Cathedral s nádhernou vyhlídkou na město, Trafalgar Square a v neposlední řadě i velkolepé  London Eye. Kromě toho jsme se podívali i do Londýnského Toweru, kde jsme obdivovali dechberoucí královské klenoty. 

Ovšem nejvíce očekávaným bodem zájezdu byla návštěva filmových ateliérů společnosti Warner Bros, které se nacházejí na okraji Londýna v části Leavesden. Právě v těchto filmových ateliérech se natáčel celý příběh o Harry Potterovi. Rozsáhlé tématické studio bylo vytvořeno na bývalé ploše vojenského letiště a po celých deset let pomáhalo všem tvůrcům, filmařům, režisérům a hercům vytvářet tajuplný příběh magie. Když se blížil poslední díl s názvem Relikvie smrti, uvědomili si tvůrci studia, že si přejí, aby si celý svět mohl na vlastní kůži vyzkoušet procházet se po Bradavicích a nasávat tuto kouzelnou atmosféru. Proto bylo 31. března 2012 toto Warner Bros studio otevřeno všem potterovským fanouškům. Celá expozice se rozkládá na obrovské ploše, ale když sem jednou vstoupíte, tak vám čas ubíhá neskutečně rychle. 

Po celý pobyt jsme měli možnost pozorovat anglickou kulturu, povahu místních lidí a jejich zvyky.  Vyzkoušeli jsme si konverzaci s rodilými Angličany a i počasí nám celou dobu přálo. Děkujeme paní Paedr. Janě Helikarové z cestovní kanceláře Arundel za velmi profesionální přístup a za zprostředkování tohoto londýnského dobrodružství. Velmi jsme si ho užili! 

Žáci 8. a 9. ročníků