Úvod > Žáci a rodiče > Stalo se ve škole > Exkurze v Podorlickém vzdělávacím centru v Dobrušce

Exkurze v Podorlickém vzdělávacím centru v Dobrušce

28.4.2022

ZŠ Františka Kupky byla 28. 4. 2022 opět pozvána na exkurzi do Podorlického vzdělávacího centra v Dobrušce. Tentokrát se exkurze zúčastnily šesté ročníky. Žáci dostali názorný výklad o všem, co se na SŠ PVC vyučuje. Exkurze tak tematicky velmi dobře zapadla do výuky programování v informatice.

Žáci viděli tanec robotů, robota, který dělá sochy, robota pracujícího ve skladu, s dalším robotem hráli piškvorky a také viděli vyřezávání písmenek z plechu laserem. Kdo měl zájem, mohl si dokonce odnést písmenko na památku. Také všichni dostali tužku s nápisem ROBOTIVE.

Kromě prohlídky robotů si žáci vyslechli názorný výklad o metodách svařování a vše si mohli prohlédnout přes ochranné sklo. Potom následovala prohlídka nové učebny grafiky a skvěle vybavené učebny informatiky, kde dětem náš průvodce Mgr. Michal Dusílek promítal, jak vypadají programy v různých programovacích jazycích, odpovídal jim na nejrůznější dotazy a také jim vysvětlil, co je náplní práce etického hackera, což děti velmi zaujalo. Celá exkurze se tak výborně vydařila.

Děkujeme za příjemně strávené dopoledne.

Žáci 6. A a 6. B, učitelka informatiky Ing. Lucie Daňková, paní učitelka Mgr. et Mgr. Tereza Čejpová a paní asistentka Renata Kubešová