Úvod > Žáci a rodiče > Stalo se ve škole > Křížem krážem Dobruškou

Křížem krážem Dobruškou

18.5.2022

Ve středu 18. května byl Mezinárodní den muzeí a galerií, kdy jsou otevřeny všechny památky obcí a měst zdarma k prohlédnutí. Tak tomu bylo i v naší Dobrušce. V 10 hodin jsme se tedy vypravili i my do terénu. Nejdříve na nás čekal rodný domek F. L. Věka s novou expozicí. Po prohlédnutí obytné části s výkladem jsme se podívali do nově otevřeného sklepení s expozicemi z historie. Poté žáci plnili pracovní listy s tajenkami, které jsme hned po skončení vyhodnotili. Nejrychlejší byly a na 1. místě se umístily Eliška s Nelou, na 2. místě skončila Katka s Týnkou a 3. místo obsadili Kryštof s Jirkou. Poté jsme se přesunuli do nového domu Františka Kupky, kde děti vyplňovaly dva připravené pracovní listy k danému tématu. Pak jsme se přemístili do expozice vojenské topografie do Rýdlovy vily a tam tedy děti koukaly! Nejvíc je zajímal psychrometr. Myslím, že jsme si Dobrušku všichni hezky užili!

8.A a D. Peřinová