Úvod > Žáci a rodiče > Stalo se ve škole > LVVZ 2022 8. ročník – 1. den

LVVZ 2022 8. ročník – 1. den

27.2.2022

Vážení čtenáři, dovolte nám, abychom Vás seznámili s průběhem našeho lyžařského výcviku, pro dnešek se dnem prvním.

Začátek našeho kurzu, jak většina či všichni dobře víte, proběhl v ranních hodinách před školou. Tam jsme se, dá se říci, bez problémů nalodili do přistaveného autobusu od pana Jarkovského. Cesta trvala okolo dvou a půl hodiny. Bohužel tentokrát nám ji při zastávce v Králíkách neoživila žádná významná osobnost, čehož některé žákyně silně litovaly. Jinak vše probíhalo v naprostém klidu.

Ani po příjezdu na penzion nás nečekalo žádné výrazné překvapení. Bylo samozřejmě zapotřebí operativně řešit situace spojené s ubytováním, které však primárně spočívaly v nezkušenosti dětí s pobytem na horském penzionu. Po dobrém obědě a zabydlení pokojů jsme již vyrazili na svah. Tradiční náplní prvního dne je rozřazení žáků do družstev dle lyžařských schopností, z čehož byla pochopitelně vyjmuta trojice snowboardistů. Pak se již šikovní instruktoři chopili své práce.

Pro nás pedagogy přišlo „zpestření“ odpoledne, kdy se krátce po návratu na penzion rozezněl jeden z našich telefonů. Jaké to bylo překvapení, když displej hlásil, že volá vedoucí kurzu. Měl prazvláštní prosbu: „Můžete nám někdo otočit z venku klíčem ve dveřích pokoje?“. Příčinu si jistě domyslíte sami, ale o následky jsme se postarali a není třeba to zvláště rozebírat. Chceme věřit tomu, že to bylo poslední extempore tohoto druhu. Poté již následovala večeře a tradiční úvodní blok přednášek, především na téma bezpečnosti atd.

Pozdní večer již poté proběhl v relativním poklidu – kéž by jim to vydrželo.