Drobečková navigace

Úvod > Žáci a rodiče > Stalo se ve škole > LVVZ 2022 8. ročník – 2. den

LVVZ 2022 8. ročník – 2. denDatum konání:
28.2.2022

Vážení čtenáři, dovolte nám, abychom Vás seznámili s průběhem našeho lyžařského výcviku, pro dnešek se dnem druhým.

Dnešek byl pro naše lyžníky prvním tradičním v rámci výcviku, což znamená v první řadě dvoufázovou denní zátěž. Teprve čas ukáže, kdo z nich na to je dostatečně připraven. V rámci svých družstev úspěšně posouvali své lyžařské dovednosti. Dokonce již dochází k prvním přesunům mezi skupinami, jelikož někteří dosahují neskutečných pokroků. Dle informací, potajmu vylouděných z „nejvyššího“ instruktora, to dokonce vypadá, že již zítra půjdou všichni na sjezdovku.

Nesporným pozitivem je také fakt, že nám zřejmě paní zima začíná ještě ukazovat svou pravou tvář, i když jen pomalu - “prostě tak trochu mrzne“ J. Své šance se dokonce chopil i místní „vlekař“, bohužel však pouze v rámci „svých“ možností, kterých k lítosti všech není mnoho.

Po večeři ve formě „vepřové se zelím“ se frekventanti s nadšením hrnuli na lákavou přednášku ze zdravovědy, až jim bylo schodiště úzké. Pravdou je, že jejich pozornost není kdovíjaká, ale na to jsme my, zkušení pedagogové, zvyklí a ani instruktoři se tím nedají příliš vykolejit. Velkým pozitivem je fakt, že se správným směrem posunuje morálka a chování frekventantů i když prozatím netušíme, je li to výsledek našeho neustálého působení nebo jen jejich rostoucí únavy.

Ačkoli je prozatím večerka stanovena na 22:00, tak někteří padají do otevřené náruče své postele mnohem dříve.

Video