Drobečková navigace

Úvod > Žáci a rodiče > Stalo se ve škole > LVVZ 2022 8. ročník – 3. den

LVVZ 2022 8. ročník – 3. denDatum konání:
1.3.2022

Vážení čtenáři, dovolte nám, abychom Vás seznámili s průběhem našeho lyžařského výcviku, pro tentokrát se dnem třetím.

Dnešek byl zřejmě odměnou od svatého Petra pro nás všechny. Již u snídaně se na nás okny usmívalo slunce a obloha byla až kýčovitě modrá – slovy klasika „azzurro“. A k překvapení všech nás provázelo po celý den až do setmění. Již při poledním klidu se někteří zapomnětlivci sháněli po pleťových krémech (ještě že jsou žáci vybaveni – paní učitelka děkuje).

Dalším nezpochybnitelným kladem bylo, že již všichni frekventanti zamířili rovnou na sjezdovku, čili cvičná loučka osiřela. Lyžování všechny natolik zaujalo, že jsem se pomalu musel po všech dobu po 11 hodině shánět, aby nezmeškali oběd. Vzhledem k tomu, že 3 den je dle „vědeckých“ poznatků kritický, v rámci bezpečnosti bylo vypuštěno odpolední lyžování a bylo nahrazeno občerstvující procházkou do blízkého i dalekého okolí.

Návrat byl opět trochu opožděn, ale čas večeře byl naštěstí dodržen. Připravená drůbež nemusela být vypuštěna zpět do přírody. I večerní program se nesl v odpočinkovém duchu, neboť „dětičky“ jevily značné známky únavy. K té si přispěli žáci sami svým nevhodným slovníkem, který se již nedal tolerovat a byl odměňován cviky k posílení fyzické kondice. Tento fakt se možná projevil i po večerce, byli jsme nuceni z důvodu drobných prohřešků vstoupit ke korekci chování do pokojů pouze párkrát.

Budeme doufat, že na nás zítřek bude minimálně stejně vlídný.