Úvod > Žáci a rodiče > Stalo se ve škole > LVVZ 2022 8. ročník – 4. den

LVVZ 2022 8. ročník – 4. den

2.3.2022

Vážení čtenáři, dovolte nám, abychom Vás seznámili s průběhem našeho lyžařského výcviku, pro tentokrát se dnem čtvrtým.

Byť jsem člověk bez vyznání, začínám si myslet, že nás má asi svatý Petr rád, jelikož i dnešek se vyznačoval až kýčovitě krásným počasím – „zoncna rumplovala“. Celou noc mrzlo, děla jela na plné obrátky, jen ten vlekař je stále nějaký divný a hromady neroztáhl. Na svahu před penzionem pro dnešek zůstalo jen třetí družstvo, ostatní se přesunuli do blízkého areálu Miroslav. Celý den měl trochu jinou strukturu. Vzhledem k výjezdu byly posunuty časy oběda i večeře a lyžníci strávili na sjezdovkách 4 hodiny v kuse.

„Začátečníci“ již úspěšně jezdí na vleku, samozřejmě i dolů, zvládají oblouky v oboustranné přívratu a bez problémů zastaví. Jaký to nebetyčný rozdíl oproti neděli, kdy pro ně ještě „lyže“ bylo téměř cizí slovo. Ostatní plně využívali výhod výše zmíněného areálu, jako je delší sjezdovka, sedačková lanovka (byť zřejmě pamatuje prezidenta Husáka) nebo mnohem lepší sněhové podmínky. Toto všechno jim umožnilo nadále zdokonalovat své dovednosti a to ve všech směrech. Například v naprosto nepochopitelné schopnosti při jízdě na lanovce ztratit snowboard, nebo „permici“. Na to ovšem úspěšně navázalo procvičování zraku a pátracích schopností a všechny předměty byly nalezeny a vráceny původním majitelům.

Oběd byl pro dnešek až v 14:30. Po bezpečnostní přestávce v podobě poledního klidu jsme vyhlásili neoficiální mistrovství ZŠ F. Kupky v jízdě na čemkoliv. Pravdou je, že jako dopravní prostředek byl téměř výhradně použit igelitový pytel (nic jiného jsme totiž nenašli) nebo spolužák. Účast byla téměř stoprocentní, výkony všech naprosto úžasné, a tak jsme se k všeobecnému nadšení rozhodli nevyhlašovat výsledky a za vítěze vyhlásit všechny zúčastněné. Pak už přišla na řadu večeře (také časově posunutá), dnes velmi výživný kulturní program a osobní volno pod kontrolovaným dohledem. Zodpovědní dohlížitelé nakonec souhlasili, že sportovci musí být přeci jen odměněni. Sportovci tedy dostali povolení si objednat pizzu. Faktem je, že únava frekventantů zřejmě nabírá větších rozměrů a někteří opět usínají ještě před vyhlášenou večerkou, ostatní téměř po zhasnutí světel, jen několik málo jedinců pouze pod výhrůžkou fyzického násilí.

Noc vypadá stejně jako poslední dva dny, čili mrzne, až praští, jen ten vlekař je stále „nějákej divnej“, nezasněžuje pro jistotu vůbec.