Úvod > Žáci a rodiče > Stalo se ve škole > LVVZ 2022 8. ročník – 5. den

LVVZ 2022 8. ročník – 5. den

3.3.2022

Vážení čtenáři, dovolte nám, abychom Vás seznámili s průběhem našeho lyžařského výcviku, pro tentokrát se dnem pátým.

V úvodních hodinách dneška to vypadalo, že už jsme svatého Petra přestali bavit, ale okolo 11 hodiny se počasí vrátilo do standardu dnů předcházejících. Opět to bylo skoro na opalování.

Po vzoru ze včerejška byli frekventanti opět rozděleni do dvou skupin, kdy většina jela do areálu Miroslav, a začátečníci zůstali na Lázeňském vrchu. K této skupině trochu podrobněji. Oni si totiž zaslouží náš obdiv, a to se vším všudy. Dva totiž už zvládli sjet celou červenou sjezdovku a ten třetí k tomu nemá daleko. Tím samozřejmě nechci říct, že ostatní jsou na tom nějak hůře, protože i u nich došlo k výraznému posunu lyžařských či snowboardových dovedností. Hlavním dnešním úkolem pro pedagogický dohled bylo pořízení videozáznamu každého jedince. Jestli se divíte proč, tak vysvětlení je přeci nasnadě. Neexistuje lepší metodická pomůcka, než názorně vidět chyby, které všichni přirozeně děláme. A přesně to nastalo po obědě a poledním klidu, kdy přišel na řadu velmi očekávaný videorozbor. Přirozený stud frekventanty téměř paralyzoval. Nakonec uznali, že když se vidí, není jejich technika zdaleka tak špatná, jak se obávali. Samozřejmě mezi nimi rozdíly jsou, ale od toho jsme přeci na „lyžáku“.

Večeře byla stejně jako včera posunuta na 19:00 a pak už se nezadržitelně blížil pro žactvo asi nejočekávanější okamžik na kurzu – ve 20:00 byla zahájena „diskotéka“. My dospělí jsme spíše s obavami očekávali, jestli se vůbec začnou bavit a nebudeme muset atrakci rozpustit, ale skutečnost nás mile překvapila. Zábava byla veliká, někdy možná až příliš, účast hojná, chvílemi téměř stoprocentní, a to i na tanečním parketu. Velkým překvapení byl playlist, který obsahoval hity od 60. let minulého století až po současnost. Chvílemi se taneční rej přesouval téměř po celém penzionu. Proto nás ani nemuseli až tak moc přemlouvat o posunutí večerky. Díky tomu, že tanec jim zřejmě vzal poslední zbytek denní dávky energie, bylo velmi rychle uklizeno a všichni se bez protestů odebrali na lože.

Zítra nás už bohužel čeká odjezd domů.