Drobečková navigace

Úvod > Žáci a rodiče > Stalo se ve škole > Okresní kolo v přespolním běhu družstev – Solnice 26. 9. 2023

Okresní kolo v přespolním běhu družstev – Solnice 26. 9. 2023V úterý 26. 9. 2023 se 34 žáků a žákyň naší školy zúčastnilo okresního kola v přespolním běhu družstev. Přepravu tam i zpět nám opět zajistil autobus od firmy CK Kalousek, za což jí patří náš dík. Skvělou zprávou bylo, že letos se opravdu vydařilo počasí a nic nám tedy nebránilo prožít nádherný sportovní den. Nálada dětí byla od rána poměrně dobrá, jen povědomí o náročnosti tratí bylo lehce znepokojující.

Na tuto akci jsme necestovali s přehnanými ambicemi, ale jako vždy jsme se chtěli poprat o co nejlepší výsledek. Soutěžící byli rozděleni do jednotlivých kategorií podle věku a pohlaví a šlo se na věc. V kategorii nejmladších dívek (4. – 5. ročník) se všechna děvčata velmi snažila, byť to na výraznější úspěch nestačilo. To stejná kategorie chlapců měla z našeho pohledu průběh odlišný. Kluci makali, jak mohli, ale k umístění v rámci pořadí jednotlivců chyběl jen kousek. Skončili na čtvrtém a pátém místě, ale v rámci pořadí družstev to stačilo na skvělé druhé místo. Pak přišla na řadu kategorie III dívky (6. – 7. ročník) a průběh soutěže se pro nás téměř opakoval. Děvčata zaběhla skvěle, v pořadí jednotlivkyň skončila na 4., 5., 9. a 11. místě, což v pořadí družstev znamenalo třetí místo. Chlapci v této kategorii předvedli maximum možného, ale v celkovém pořadí se bohužel neprosadili. Nakonec přišli na řadu nejstarší žáci a žákyně (8. a 9. ročník) a nám se konečně podařilo prolomit „smůlu bramborových medailí“ v pořadí jednotlivců. Skvělé třetí místo v této kategorii obsadila Natálie PAVLOVÁ a její výkon jen potvrdila hned za ní finišující Karla ŠANOVCOVÁ. Spolu s ostatními pak obsadily celkově třetí místo v soutěži družstev. Doslova „ZLATÝ HŘEB“ dne pro naši školu přišel v kategorii „chlapci IV“. V soutěži družstev se nám sice moc nazadařilo, o to větší radost přišla v pořadí jednotlivců.

Celkové pořadí jednotlivců fantastickým výkonem start cíl opanoval náš VÁCLAV VACEK.

V součtu to tedy znamená, že jsme získali třikrát pořadí na stupních vítězů v soutěžích družstev a dvakrát v pořadí jednotlivců. Tento výsledek považuji za obrovský úspěch, speciálně v kontextu kritiky, která se nese na adresu výuky tělesné výchovy na naší škole. Velké díky patří všem pedagogům, kteří se podílejí na přípravě našich žáků.

Závěrem také chci moc poděkovat všem zúčastněným žákyním a žákům, nejen za výborné výsledky, ale také za vzornou reprezentaci školy na okresní úrovni.