Úvod > Žáci a rodiče > Stalo se ve škole > Showtime

Showtime

7.11.2022

Dne 7. 11. jsme vyrazili se sedmými třídami za kulturou do Východočeského divadla J. K. Tyla v Pardubicích. Jeli jsme na muzikál SHOWTIME.
Jaké to je, když na vás celý svět kouká spatra, o tom dobře vědí děti z dětského domova. Na denním pořádku tu jsou urážky i naprosté nepochopení okolí. To jediné, co mají a v čem cítí jistotu, je jejich dětský domov, stará kůlna, ředitel domova Štěpán a jeho kolegyně Klára a Gábina. Jako by nestačilo, že to už tak nemají v životě jednoduché, zdá se, že přijdou o ten jediný domov, který kdy poznaly. Nová radní Laura Doležalová totiž přichází s informací, že město již nemá na provoz takové instituce dostatek peněz a že jediným východiskem je domov zavřít.
Nikdo nechce o svůj domov přijít, a tak se nabízí to jediné – bojovat! Děti se rozhodnou uspořádat velkou show, na které chtějí předvést, co v nich doopravdy je a co všechno umí.
Muzikál se nám líbil, protože jeho téma je aktuální a hlavní hrdinové nám byli sympatičtí. Těšíme se na další podobné mimoškolní akce.

Třídy 7.A a 7.B a třídní učitelky Tereza Čejpová a Radka Moravcová a paní asistentka Renata Kubešová