Úvod > Žáci a rodiče > Stalo se ve škole > Škola v přírodě pokračuje

Škola v přírodě pokračuje

Den 2:

Druhý den je  za námi a úsměv stále drží.

Dnes jsme měli program opět nabitý.

Po ranní rozcvičce a výborné snídani jsme se vydali na výlet. Opět jsme jeli vlakem. Tentokrát bez zpoždění. Naší cílovou stanicí byl Broumov, kde jsme navštívili farmu Wenet.

Počasí nám přálo, některá zvířata byla hodná, jiná po nás plivala. Děti neplivaly ani neprskaly, a to je co říct, vzhledem k tomu, že měly v nohách úctyhodných 25 000 kroků.

Po návratu do našeho penzionu jsme si odpočinuli při tvorbě deníků, které se dětem moc povedly.

Kluci si před večeří ještě stihli vyšperkovat svůj zahradní bunkr, holky si zahrály ringo.

Po véče už nám zbyla síla jen na sprchu a pohádku.

Byl to prostě další prima den.

Zítra nás čeká učení, pokusy, vynálezy a doufáme, že nám počasí dovolí i večerní táborák.

Den 3:

Report z třetího dne ve škole v přírodě je tady!

Z fotografií je patrné, že úsměvy pomalu mizí. Rodiče, neděste se!

Děti jen zjistily, že s sebou máme kromě her také bohaté zásoby učení.

Dopoledne jsme venku zkoušeli zapálit oheň bez sirek (nebojte, jen jsme doutnali), pozorovali jsme pod mikroskopem nohu mouchy nebo zadeček včely a zjišťovali jsme, jak moc nám život  usnadnil vynález kola.

Odpoledne už šlo do tuhého.  Sčítání a odčítání jsme ještě zvládli. Ale násobilka, ta už bolela.

To jsme však ještě netušili, že si odpoledním zlobením vysloužíme diktát.

Před večeří jsme si zasoutěžili a k véče byly buřty... pečený v troubě. Protože prší a prší.

Večer byl čas na povídání. Zatímco klučičí pokoj řešil příčiny vzniku polární záře a teplotu na jednotlivých planetách, holky probraly domácí mazlíčky a příkoří, která musí snášet od mladších sourozenců.

Zítra se naši třeťáci budou prát s šiframi a úkoly, které na ně čekají na tajné stezce. A večer bude diskotéka!