Úvod > Žáci a rodiče > Stalo se ve škole > Změna: Čtení se známými českými umělci

Změna: Čtení se známými českými umělci

Co je to vlastně kniha? Pro někoho pouze stohy papírů a změť písmenek dávajících dohromady slova. Ovšem pro některé lidi, k nimž se také počítám, znamená mnohem víc.

Kniha je sbírka moudrosti. Každý má možnost zvolit si tu pravou z nekonečného počtu nádherných svazků a je jen na něm, zda ho kniha osloví. Vždyť kdykoliv můžeme zajít do knihovny a půjčit si jinou. Proto jsme také v říjnu ve škole zcela obnovili žákovskou knihovnu, kde si žáci mohli vybrat knížku podle oblíbeného žánru.

… to platilo do vánočních prázdnin. V dnešní době jsou knihovny zavřené a kupovat knihy přes internet si většina rodin dovolit nemůže.

A pak už stačil jen nápad, trochu iniciativy a na světlo světa vzešel projekt s názvem „Čtení se známými českými umělci“.  Jako první nám svým nezaměnitelným hlasem přiblíží vybrané ukázky známá česká herečka Valérie Zawadská. Čtení je určeno nejen pro žáky 1. stupně, ale zajímavý příběh si mohou poslechnout také žáci starší, rodiče i prarodiče.

Čtení probíhá pravidelně út a čt od 18:30 hodin. Odkaz pro přihlášení poskytne třídní učitel přes Bakaláře.

Leták ke stažení

letak_cteni_3.jpg