Úvod > Žáci a rodiče > Stalo se ve škole

Stalo se ve škole

Štítky:

Výlet - druháci

Den dětí si druháci užili, jak se patří. Vydali se na výlet do Archeoparku Všestary, kde se dozvěděli mnoho zajímavých informací o životě v pravěku. Kromě toho, že si prohlédli model pravěké krajiny a vyslechli chytlavé povídání šikovných průvodců, si také spoustu věcí vyzkoušeli na vlastní kůži.

Publikováno 13. 6. 2022 20:36

MATHIEF

Datum konání: 10. 6. 2022

MATHIEF je matematická soutěž pořádaná studenty Gymnázia Františka Martina Pelcla v Rychnově nad Kněžnou. Letos se jí účastnilo celkem 22 týmů z osmi základních škol. Týmy řeší matematické úkoly, za jejich vyřešení dostávají „nápovědu“ k otevření „trezoru“.

Publikováno 13. 6. 2022 20:33

Exkurze do firmy JECH

Celá třída 3. B šla s paní učitelkou a asistentkou na exkurzi do Jecha. Tam si nás rozdělili na dvě skupiny. Nejdříve jsme byli v místnosti, která byla plná pohovek a křesel. Taková menší prodejnička a my jsme si mohli vyzkoušet, jak se na nich sedí. Prohlídka pokračovala do stříhárny, truhlárny, brusírny a no prostě úplně všude. Shlédli jsme celý postup, jak se vyrábí křeslo. Bylo to moc pěkné a zajímavé. Za 3. B Natálka Marková

Publikováno 10. 6. 2022 12:20

Školní výlet 3.B

Datum konání: 1. 6. 2022

Ve středu 1. června se naše třída spolu se 4. B vypravila do Slatiňan. Navštívili jsme zámek, hřebčín a Kočičí hrádek. Po příjezdu do Slatiňan jsme se v parku nasvačili a pak se vydali na prohlídku zámku. Moc se nám to líbilo. Poté jsme zašli vedle do hřebčína, kde jsme viděli hřebce a i klisnu s hříbátkem. Ostatní klisny byly ve výběhu. Pokračovali jsme dál do muzea, kde byla veškerá výstroj na koně a prohlídka skončila expozicí kočárů.

Publikováno 9. 6. 2022 9:52

Dětský sportovní den – první třídy

Datum konání: 1. 6. 2022

1. 6. 2022 jsme oslavili Den dětí sportováním na hřišti a v okolí školy. Žáci 9. tříd společně se svými učiteli pro nás připravili pěkné dopoledne. Na mnoha stanovištích jsme si vyzkoušeli obratnost a užili si spoustu legrace. Děkujeme všem organizátorům za prima den. M. Svědíková, K. Šuhajdová

Publikováno 9. 6. 2022 9:49

Den dětí – sportovní den

Datum konání: 1. 6. 2022

Mezinárodní den dětí se každoročně slaví 1. června. Je zažitým dnem různých sportovních klání, soutěží, her, ale také sladkostí a odměn. I my jsme chtěli s našimi dětmi oslavit jejich krásný den, a proto pro všechny děti z 1. stupně starší kolegové „deváťáci“ zorganizovali sportovní den.

Publikováno 2. 6. 2022 12:53

Vydařený výlet na Ostaš

Dvoudenní výlet očima  dětí 8.A:

Publikováno 1. 6. 2022 12:18

Za dobrodružstvím do Mirákula

V pátek 27. 5. jsme se konečně dočkali a celí natěšení odjeli na školní výlet do zábavního parku Mirákulum. Je to rodinný park, který letos slaví už 10 let od svého založení. Na asi 12 hektarech se nacházejí různorodé atrakce jako největší lanové centrum v republice, bludiště, lanovky, houpačky, skluzavky, trampolíny , podzemní bludiště a mnoho a mnoho dalších a  stále se rozšiřuje o další atrakce. I přes nepřízeň počasí jsme si to skvěle užili a určitě to  nebyla naše poslední návštěva.

Publikováno 31. 5. 2022 10:26

Autorské čtení s Terezou Pařízkovou

Datum konání: 27. 5. 2022

V pátek 27. května nás navštívila dětská spisovatelka Tereza Pařízková. Pro žáky 1. – 3. ročníků si připravila velmi zajímavý program, ve kterém představila nejenom svoji tvorbu, ale povyprávěla i o tom, jak se stát spisovatelem a co všechno se děje kolem knížky, než konečně vyjde.

Publikováno 31. 5. 2022 10:18

Výlet prvních tříd

Datum konání: 24. 5. 2022

V úterý 24. května jsme s prvňáčky vyrazili na náš první výlet do ZOO ve Dvoře Králové.

Publikováno 27. 5. 2022 12:31