Úvod > Žáci a rodiče > Stalo se ve škole

Štítky:

Exkurze do planetária v HK

Datum konání: 4. 3. 2022

V pátek 4.3. jsme konečně vyrazili na dlouho očekávanou exkurzi do hvězdárny a planetária v Hradci Králové. Absolvovali jsme specializovaný pořad s celooblohovou projekcí v novém digitálním planetáriu, které umožňuje virtuální cestování prostorem a promítání filmů, které diváka zcela obklopují. současném špičkovém rozlišení a díky velkému kontrastu vytváří dokonalou iluzi temné noční oblohy. Tím je toto planetárium v České republice zcela unikátní.

Publikováno 8. 3. 2022 11:10

LVVZ 2022 8. ročník – 6. den

Datum konání: 4. 3. 2022

Vážení čtenáři, dovolte nám, abychom Vás seznámili s průběhem našeho lyžařského výcviku, pro tentokrát se dnem šestým – bohužel posledním. Pro dnešek nám asi počasí chtělo připomenout, že se paní zima stále nechce vzdát své nadvlády, a den začal poměrně hustou chumelenicí. Sice to podle dostupných informací nedosáhlo intenzity, kterou se představila v Dobrušce, ale ani tady to nebylo zrovna málo.

Publikováno 7. 3. 2022 9:45

LVVZ 2022 8. ročník – 5. den

Datum konání: 3. 3. 2022

Vážení čtenáři, dovolte nám, abychom Vás seznámili s průběhem našeho lyžařského výcviku, pro tentokrát se dnem pátým. V úvodních hodinách dneška to vypadalo, že už jsme svatého Petra přestali bavit, ale okolo 11 hodiny se počasí vrátilo do standardu dnů předcházejících. Opět to bylo skoro na opalování.

Publikováno 4. 3. 2022 12:33

LVVZ 2022 8. ročník – 4. den

Datum konání: 2. 3. 2022

Vážení čtenáři, dovolte nám, abychom Vás seznámili s průběhem našeho lyžařského výcviku, pro tentokrát se dnem čtvrtým. Byť jsem člověk bez vyznání, začínám si myslet, že nás má asi svatý Petr rád, jelikož i dnešek se vyznačoval až kýčovitě krásným počasím – „zoncna rumplovala“. Celou noc mrzlo, děla jela na plné obrátky, jen ten vlekař je stále nějaký divný a hromady neroztáhl.

Publikováno 3. 3. 2022 11:36

Tulipánový den a Masopust

Tulipánový den proběhl i na celém 1. stupni naší školy. Výrobky žáků byly úžasné a takhle se to povedlo ve 3. B. Celý měsíc únor jsme si zakončili po jarních prázdninách „Masopustem“. I tento den jsme si užili a těšíme se co bude dál. Za 3.B Mgr. Ilona Francová

Publikováno 3. 3. 2022 11:33

LVVZ 2022 8. ročník – 3. den

Datum konání: 1. 3. 2022

Vážení čtenáři, dovolte nám, abychom Vás seznámili s průběhem našeho lyžařského výcviku, pro tentokrát se dnem třetím. Dnešek byl zřejmě odměnou od svatého Petra pro nás všechny. Již u snídaně se na nás okny usmívalo slunce a obloha byla až kýčovitě modrá – slovy klasika „azzurro“. A k překvapení všech nás provázelo po celý den až do setmění. Již při poledním klidu se někteří zapomnětlivci sháněli po pleťových krémech (ještě že jsou žáci vybaveni – paní učitelka děkuje).

Publikováno 2. 3. 2022 11:23

Okresní přebor škol v šachu

Datum konání: 11. 2. 2022

Dne 11.2.2022 se uskutečnil okresní přebor škol čtyřčlenných týmů v šachu v Rychnově nad Kněžnou. Oba naše týmy v kategorii 1. a 2. stupně odehrály po čtyřech zápasech. Každá partie se hrála na 10 minut + 10 sekund na tah. Náš tým z druhého stupně skončil na konečném krásném druhém místě a tým z prvního stupně obsadil pěkné třetí místo.

Publikováno 2. 3. 2022 11:21

LVVZ 2022 8. ročník – 2. den

Datum konání: 28. 2. 2022

Vážení čtenáři, dovolte nám, abychom Vás seznámili s průběhem našeho lyžařského výcviku, pro dnešek se dnem druhým. Dnešek byl pro naše lyžníky prvním tradičním v rámci výcviku, což znamená v první řadě dvoufázovou denní zátěž. Teprve čas ukáže, kdo z nich na to je dostatečně připraven. V rámci svých družstev úspěšně posouvali své lyžařské dovednosti. Dokonce již dochází k prvním přesunům mezi skupinami, jelikož někteří dosahují neskutečných pokroků.

Publikováno 1. 3. 2022 7:46

LVVZ 2022 8. ročník – 1. den

Datum konání: 27. 2. 2022

Vážení čtenáři, dovolte nám, abychom Vás seznámili s průběhem našeho lyžařského výcviku, pro dnešek se dnem prvním. Začátek našeho kurzu, jak většina či všichni dobře víte, proběhl v ranních hodinách před školou. Tam jsme se, dá se říci, bez problémů nalodili do přistaveného autobusu od pana Jarkovského. Cesta trvala okolo dvou a půl hodiny. Bohužel tentokrát nám ji při zastávce v Králíkách neoživila žádná významná osobnost, čehož některé žákyně silně litovaly.

Publikováno 28. 2. 2022 10:34

Tulipánový den